Dell přesune výrobu PC z Irska do Polska

Počítačový gigant Dell se před rokem rozhodl vstoupit do nepřímého prodeje, aby zastavil svůj klesající podíl na trhu PC. Nyní vydal další vážné rozhodnutí, kterým se chce zase připravit na důsledky globální ekonomické recese.Veškerá produkce počítačových systémů pro region EMEA bude v příštím roce přesunuta do Polska a na výrobní linky třetích stran. Přesun znamená konec výroby PC v irském Limericku a zrušení přibližně 1 900 pracovních míst. „Je to těžké rozhodnutí, ale to jediné správné pro Dell. Staneme se tak více konkurenceschopnými a budeme schopni přinést zákazníkům v regionu lepší nabídku," komentoval rozhodnutí Sean Corkery, vice prezident provozu Dellu pro region EMEA.

Celý proces plánovaného přesunu by měl být dokončen v lednu příštího roku. Hlavní vlna výpovědí je očekávána už v březnu. Zaměstnanci obdrží odstupné a asistenci pro přechod do nového zaměstnání. V Limericku zůstane globální inovační centrum Dellu i centrála pro řízení obchodu v regionu EMEA.

Zastavení výroby v Limericku je pouze jedním z kroků, kterými chce Dell zjednodušit svůj provoz, zvýšit produktivitu a snížit náklady. Plány na propouštění zaměstnanců v minulosti oznámili také další IT giganti jako Sony, Intel nebo Lenovo.

 Zdroj: Channel EMEA.comKomentáře