Canon zahájil akvizici I.R.I.S a chce být jedničkou v information managementu

Již v září společnost I.R.I.S oznámila úmysl Canonu o převzetí všech jejich akcií. Jaké jsou detaily a k jakým změnám po akvizici dojde?

Canon zahájil akvizici  I.R.I.S a chce být jedničkou v information managementuAkvizici již schválily všechny příslušně úřady a Canon 6. února oznámil otevření veřejné nabídky na převzetí všech akcií společnosti I.R.I.S. Počáteční fáze převzetí by měla skončit 20. března 2013. Cena za akcii se nezměnila a činí již dříve oznámených 44,5 euro.

Obě společnosti již více jak 3 roky úzce spolupracují a vybudovaly si tak silný vzájemný vztah. Podle vyjádření zástupců tak dopředu tak vědí, co může akvizice přinést. Pierre de Muelenaer, CEO I.R.I.S. Group, označil na tiskové konferenci tento krok jako WIN – WIN a považuje jej za velmi přínosný pro obě společnosti.

Mark Bory, ředitel prodeje MPS a tiskových řešení Canon Europe, zmínil, že tato akvizice spadá do strategie Canonu stát se jedničkou v oblasti information managementu. I.R.I.S. totiž vyrábí jak skenovací zařízení, tak nástroje pro zpracování a management naskenovaných dokumentů.

Zástupci obou společností také oznámili, že firmy budou nadále fungovat nezávisle a beze změny zůstanou všechna partnerství s jinými výrobci. V plánu není ani změna názvu společnosti I.R.I.S.

Zdroj: I.R.I.S, ChannelWorld
Úvodní foto: Canon, I.R.I.S. Group

Komentáře