Canon v Evropě spouští program na bezplatnou recyklaci inkoustových kazet

Koncoví zákazníci i obchodníci nově mohou nepotřebné inkoustové kazety Canon bezplatně recyklovat díky novému programu jejich výrobce. Jak na to?

Canon v Evropě spouští program na bezplatnou recyklaci inkoustových kazetSpolečnost Canon Europe oznámila spuštění evropského programu na recyklaci inkoustových kazet, který se prozatím týká 15 zemí včetně České republiky a Slovenska.   

Program se prý osvědčil během ročního zkušebního provozu ve Velké Británii a Německu. Nově je tak nyní spuštěn také v Belgii, Dánsku, Finsku, Francii, Irsku, Lucembursku, Nizozemsku, Norsku, Rakousku, Švédsku a Švýcarsku.

Ve všech zmíněných 15 zemích Evropy lze nyní bezplatně recyklovat originální inkoustové kazety nesoucí značku Canon. Stačí na webu firmy vyplnit formulář a požádat tak o zaslání o doručení obálek, v nichž je možné použité kazety bezplatně odeslat k recyklaci.

Canon slibuje, že žádná část inkoustových kazet neskončí na skládce. „Materiál získaný z odevzdaných kazet poslouží z 97 % k výrobě dalších produktů. Zbývající 3 %, odpad, budou přeměněna na energii,“ uvedla firma ve zprávě pro média.

Nový program doplňuje recyklační program ekologické obnovy a opětovného využití tonerových kazet, který Canon provozuje aktuálně ve 20 zemích světa.

Od roku 1990 bylo celosvětově shromážděno na 287 tisíc tun tonerových kazet. Ty, v rámci dalšího využití, ušetřily 185 tisíc tun nového materiálu a snížily emise CO2 o 430 tisíc tun,“ uvedl Canon ve zprávě pro média.

Zdroj: Canon
Úvodní foto: © krabata - Fotolia.com

Komentáře