Canalys: Prodeje smartphonů začaly ve 2. čtvrtletí opět růst

Po neslavném prvním čtvrtletí celosvětový trh smartphonů ve 2. kvartálu roku 2016 mírně rostl. Celkové dodávky dosáhly 330 milionů kusů.

Canalys: Prodeje smartphonů začaly ve 2. čtvrtletí opět růstZ celkem 330 milionů prodaných smartphonů ve 2. čtvrtletí jich 80 milionů dodal Samsung, čímž nadále drží své prvenství.

Meziročnímu růstu však pomohly slabé výsledky 2. kvartálu v předchozím roce, jelikož mezičtvrtletně dodávky stagnovaly, uvedl Canalys.

Úspěch Galaxy S7 spolu se sníženým důrazem na low-end portfolia Samsungu vedl k růstu průměrné prodejní ceny mobilů,“ uvedl Tim Coulling, senior analytik Canalysu.

Krok Samsungu k VR se ukázal jako moudrý, když bundly s Gear VR pomohly podpořit prodeje vlajkových modelů,“ chválí Coulling.

Apple dodal v uplynulém kvartálu na trh 40 milionů iPhonů, což znamená druhý po sobě jdoucí meziroční pokles. Analytici dodávají, že uvedení iPhonu SE pomohlo společnosti jen málo.

Dodávky na cílových rostoucích trzích, jako jsou Čína a Indie, zaznamenaly slabé zlepšení, jelikož cena zařízení se držela mimo možnosti masového trhu, který jinak vykazuje silné dodávky. Spotřebitelé raději volili lokální výrobce, jejichž kvalita a specifikace nabízejí výhodnější alternativu,“ uvedl Rushabh Doshi, analytik Canalysu.

Na třetím místě je Huawei, jeho dodávky vzrostly na 31 milionů kusů, čemuž pomohly rekordní výsledky v Číně a pokračující růst v regionu EMEA.

Zdroj: Canalys

Úvodní foto: © Romolo Tavani - Fotolia.com

Komentáře