Belkin koupí Linksys, Cisco chce do domácností přes operátory

Společnost Belkin souhlasila s odkupem domácích síťových produktů LinkSys od Cisco.

Belkin koupí Linksys, Cisco chce do domácností přes operátoryAkvizice, jejíž podmínky nebyly zveřejněny, by měla být dokončena v březnu 2012. Belkin plánuje udržet značku Linksys a bude pro ni nadále poskytovat podporu. Platné záruky již prodaných produktů bude taktéž zajišťovat Belkin.

Hlavním cílem Belkinu je stát se globálním lídrem na trhu propojené domácnosti a bezdrátových sítí, uvedl Chet Pipkin, CEO Belkinu v prohlášení.

Belkin také získá přístup k široké instalované základně a bude moci upgradovat síťové vybavení a využít nových technologií ve smartphonech, tabletech, noteboocích a oblastech domácí automatizace. Navíc Linksys zlepší schopnost Belkinu splnit potřeby v oblasti poskytovatelů služeb a uživatelů z řad malých firem,“ dodal Pipkin.

Belkin a Cisco taktéž plánují rozvoj strategického partnerství v řadě oblastí včetně retailové distribuce, strategického marketingu a produktů pro trh poskytovatelů služeb.

Ještě v polovině roku 2012 Cisco plánovalo se svými produkty Linksys obsadit domácnosti a propojit všechny domácí spotřebiče (více v rozhovoru s Mohammadem Merajem Hodou).

Nyní výrobce plánuje oslovit tento segment spíše skrze operátory a kabelové společnosti, prostřednictvím kterých bude poskytovat on-line video a další aplikace. Kromě jiného tento týden Cisco oznámilo akvizici výrobce softwaru pro optimalizaci sítě.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Belkin, Linksys

Komentáře