Asbis získal do distribuce smartphony Gigabyte v regionu EMEA

Distribuční skupina Asbis získala kontrakt na GSmart phony od společnosti Gigabyte Communications v regionu Evropy, blízkého východu a Afriky.

Asbis získal do distribuce smartphony Gigabyte v regionu EMEADíky distribuční smlouvě na úrovni regionu EMEA získal Asbis do portfolia chytré telefony značky Gigabyte na 17 trzích včetně České republiky a Slovenska (dále pak v Běloruslu, Bulharsku, na Kypru, v Estonsku, Maďarsku, Saudské Arábii, Litvě, Lotyšsku, Polsku, Rumunsku, Srbsku, Turecku, Spojených arabských emirátech a na Ukrajině).

Nabídka telefonů GSmart zahrnuje řadu produktů včetně dual SIM modelů. Asbis si na zmíněných trzích slibuje rozšíření příležitostí ro retail a resellery a kontrakt považuje za rozšíření nabídky v klíčovém segmentu non-PC IT trhu. Uvedl to v oznámení Laurent Joournoud, výkonný vicperezident pro rozvoj obchodu v Asbisu.

Asbis v oznámení dodal, že analytici odhadují, že více než 50 % prodaných výpočetních zařízení nejsou pčítače.  Předběžné celosvětové prodeje smartphonů a tabletů za loňský rok údajně dosahují 400 milionů kusů, což je více než počet prodaných PC.

V době publikování zprávy jsme nezískali odpověď od lokálního zastoupení, kdy plánuje smartphony od společnosti Gigabyte uvést na český či slovenský trh.

Zdroj: Asbis Enterprises

Úvodní foto: Asbis, Gigabyte

Komentáře