Trend Micro: Politicky motivované útoky v roce 2012 zesílí

Více politicky motivovaných útoků, častější útoky na data skrze bezpečnostní chyby mobilních aplikací a větší ohrožení firemních dat soukromými zařízeními zaměstnanců čeká Trend Micro v příštím roce.Trend Micro: politicky motivované útoky v roce 2012 zesílíSpolečnost Trend Micro zveřejnila předpověď svých bezpečnostních expertů pro kalendářní rok 2012. Očekává silnější aktivitu záškodnických skupin typu Anonymous a LulzSec, které se zaměřují na firmy i jednotlivce z různých politických důvodů. Trend Micro tvrdí, že budou stále úspěšněji pronikat do organizací a vyhýbat se odhalení.

Firmy budou prý muset více čelit používání osobních zařízení zaměstnanců, které nemají plně pod kontrolou pověření administrátoři. To podle Trend Micro bude znamenat zvýšené ohrožení dat.

Ke kompromitaci citlivých dat může v příštím roce více vést zneužití bezpečnostních nedostatků v legitimních aplikacích pro mobilní zařízení. Trend Micro očekává, že internetové podsvětí napne síly tímto směrem a bude chtít ve větší míře zneužít bezpečnostní díry v oblíbených aplikacích.

Trend Micro dále očekává, že útočníci nebudou mít významnější potřebu sahat po praktikách útočících speciálně na virtuální počítače a služby cloud computingu. I v těchto nových prostředích prý budou účinné i tradiční útoky, které údajně budou útočníky preferovány, na což se mají administrátoři datových center dobře připravit.

Zdroj: Trend Micro

Komentáře