ZyXEL v technické alianci s Optokonem

Společnosti budou spolupracovat v oblasti pokrytí produktů ZyXEL PON systémovým řešením FTTH Optokonu. Co konkrétně spolupráce přináší a kteří partneři budou moci „optiku do domácností“ nabídnout zákazníkům?Fiber to the Home (FTTH) neboli „optika do domácností" je produkt určený pro domácí i firemní uživatele, kteří chtějí být připojeni k síti s přenosovou rychlostí až 1 Gbps. V rámci plánování nasazení technologie Fiber to the Home lze uvažovat o využití sítí aktivních AON (Active Optical Network), anebo pasivních PON (Pasive Optical Network). Právě produkty Optokon ZyXEL PON doplní Optokon svým řešením pro optické sítě s názvem FTTH-OPTOKONcept.

Milan Baran, generální ředitel ZyXEL Communications pro Českou republiku, Slovensko a Polsko, k nové alianci v tiskové zprávě uvedl: „ZyXEL a Optokon společně nabízí kompletní řešení v oblasti optických technologií, které jsou odpovědí na rostoucí požadavky služeb triple-play a aplikací, jako jsou např. HDTV, media-on-demand, on-line hry, rychlý internet a VOIP."

Optokon navázal technickou spolupráci s pobočkami ZyXELu v Evropě. Původem tchajwanský výrobce bude technologii nabízet prostřednictvím své sítě projektových partnerů (gold partneři). V Česku jich má ZyXEL zhruba 30, na Slovensku 20.

 Komentáře