Vodafone testuje mobilní připojení s rychlosti až 43,2 Mbit/s

Mobilní operátor Vodafone v rámci své sítě třetí generace testuje novou generaci technologie HSPA+ s rychlostí downloadu až 43,2 Mbit/s. Test probíhá v Berouně.Vodafone testuje mobilní připojení s rychlosti až 43,2 Mbit/sVodafone spustil v Berouně test HSPA+ Dual Carrier DC, která maximální rychlost downloadu posouvá až na 43,2 Mbit/s, což je prakticky stoprocentní nárůst oproti dosavadnímu maximu, jež činí 21,6 Mbit/s.

Vodafone odhaduje, že reálně dosažitelná maximální rychlost se bude pohybovat okolo 30 Mbit/s.

Do testu se zatím zapojí jen oslovené firmy z Berouna vybrané z řad dosavadních klientů Vodafonu. Pokud bude test úspěšný, plánuje Vodafone v příštím roce spuštění i v dalších městech. Kdy by se do testu mohli zapojit koncoví uživatelé, operátor neuvedl.

Kromě tohoto testování Vodafone oznámil modernizaci své stávající sítě třetí generace, jejíž vysílače postupně převádí HSPA+ s maximální možnou rychlostí downloadu 21,6 Mbit/s. Reálná rychlost se tak má podle operátora pohybovat mezi 12 až 18 Mbit/s.

Pro dosažení těchto rychlostí je samozřejmě nutné zařízení s explicitní podporou HSPA+, po kterých by tak nyní mohla být větší poptávka. Vodafone jako kompatibilní uvádí například smartphone Samsung Galaxy SII nebo tablet Samsung Galaxy Tab 10.1.

Zdroj: Vodafone

Foto: © Cybrain - Fotolia.com

 Komentáře