Půjčka na auto: Jaké jsou alternativy?

Už vám dosloužilo vaše stávající auto a rádi byste si pořídili nějaké nové nebo alespoň zánovní? Dnes žádný problém. Nabídek budete mít neskutečné množství. Především autobazary se mohou přetrhnout. (PR článek)

Půjčka na auto: Jaké jsou alternativy?Vás ale bude nejspíše tížit samotné financování nového automobilu. To totiž nemusí být vůbec jednoduchou záležitostí. Tedy v případě, že nedisponujete dostatečnou hotovostí, abyste si mohli auto ihned zakoupit. Jaké alternativy se dnes nabízejí? Je jich určitě hodně, my pro vás vybereme a porovnáme čtyři úplně nejznámější a nejčastěji využívané.

Půjčka určená přímo na auto

Spousta prodejců nabízí automobily na splátky. Jedná se v podstatě o klasický druh půjčky na auto, která je schována jen za tím, že budete autem disponovat a postupně ho splácet. Drtivá většina autobazarů, ale i autosalonů spolupracuje s bankovními nebo nebankovními společnostmi nabízejícími zprostředkování prodeje vozů na splátky. Ať už se jedná o klasický nákup na splátky, nebo řešení bez navýšení, stoprocentně se podívejte na podmínky, za nichž bude splátkový prodej uskutečněn. I tady vás mohou prodejci podvést a vy nakonec přeplatíte spousty peněz. Obecně jsou ale úvěry přímo na auto výhodnější než ty spotřebitelské, jako je třeba tradiční půjčka online.  

Spotřebitelský úvěr pro financování auta

Víte, že půjčka na auto nemusí být nezbytně účelová? Bankovní domy i nebankovní společnosti nabízejí úvěry, které se vyznačují tím, že peníze z nich lze využít na cokoli. Tedy i na nákup nového automobilu. Auto se stává podobně jako u účelové půjčky vaším majetkem. Hotovost ale dostanete na počátku kompletně celou a auto si u prodejce koupíte. 

Leasing jako elegantní řešení

Víte, jak funguje leasing? Pokud nebudete lpět na tom, že auto musí být opravdu napsáno na vás, pak můžete využít i této služby. Po podepsání leasingové smlouvy budete moci vůz užívat, nicméně napsán bude na leasingovou společnost, která bude po celou dobu splácení jeho vlastníkem. Velkou výhodou se stane především fakt, že v ceně leasingu budou zahrnuty i různé poplatky včetně havarijního pojištění a povinného ručení. U leasingu bude zapotřebí složit akontaci, která ale dnes nebývá nijak závratná. Tradičně se pohybuje do nějakých 20 %. Podnikatelé si mohou leasing odečítat z daní.

Poněkud odlišný operativní leasing

I v tomto případě nebude auto přímo vaše, nicméně nebudete splácet až do konce jeho celkovou hodnotu. Zaplatíte fakticky jenom rozdíl mezi cenou pořizovací a cenou do doby, když už nebudete chtít dál auto využívat. Takto můžete bez problémů měnit svůj vozový park i v pravidelných intervalech. Když vám nebude vadit, že přeplatíte nějaké ty finanční prostředky, můžete mít neustále nové nablýskané auto vaší oblíbené značky.
Úvodní foto: andranik123 @ fotolia.com

Komentáře