Ness Technologies bude v ČR a SR dodávat Google Apps

Společnost Ness Technologies uzavřela smlouvu s Googlem o poskytování Google Apps na českém a slovenském trhu. Jaké má plány?Společnost Ness Technologies oznámila, že uzavřela smlouvu se společností Google o poskytování Google Apps pro firmy v České republice a na Slovensku.

K tomuto balíčku cloudových služeb a webových aplikací bude též zajišťovat podporu.

Uzavření smlouvy souvisí se založením divize Product Sales, s níž chce Ness Technologies oslovit nabídkou svých vlastních služeb i produktů třetích stran firmy střední velikosti. O tom již ChannelWorld informoval

Oblast cloudu je jednou z těch hlavních, na které se nová divize má zaměřovat.

Google Apps představují přitažlivou, stále inovovanou technologii, která bude zajímat čím dál větší okruh firem,“ vysvětlil ve zprávě pro média Martin Kunz, produktový manažer pro Google Apps ve společnosti Ness Technologies.

Google Apps funguje na bázi veřejného cloudu a umožňuje mj. firmám spustit vybrané služby Googlu na vlastní internetové doméně jako jedno ucelené řešení. Kromě jiného obsahuje e-mailovou službu Gmail, internetové úložiště Google Drive či webově orientovanou kancelářskou sadu Google Docs.

Podle informací, které má ChannelWorld k dispozici, se Ness Technologies chystá poskytovat Google Apps do firem také prostřednictvím vlastní partnerské sítě. V současné době je ve fázi vytváření partnerské strategie a zvažování kooperace s resellerskými firmami.

Google Apps je jedním z řady podobných řešení na bázi veřejného cloudu. Největším konkurentem pro tento balíček služeb je Office 365 od společnosti Microsoft. Ta se chystá letos na jaře spustit novou nabídku Office 365 opřenou o kancelářskou sadu Office 2013, službu Skype a nové verze řešení Exchange, SharePoint a Lync běžících v cloudu.

Zdroj: Ness Technologies, ChannelWorld

Úvodní foto: Ness Technologies, GoogleKomentáře