Lidé: Riccardo Forlenza byl jmenován generálním ředitelem IBM ČR

Společnost IBM oznámila jmenování Riccarda Forlenzy generálním ředitelem IBM Česká republika s přímou odpovědností za aktivity IBM v zemi.

Lidé: Riccardo Forlenza byl jmenován generálním ředitelem IBM ČRRiccardo Forlenza jako nový generální ředitel pro IBM Česká republika současně zůstává na pozici generálního ředitele pro IBM Central Region (pokrývající ČR, Slovensko a Maďarsko). Pracovat bude i nadále v Praze.

Forlenza nahrazuje ve funkci Vladka Šlezingra, který vedl IBM v České republice poslední tři roky a nyní se přesouvá na novou regionální pozici lídra konzultantské divize Global Business Services pro IBM Central Region.

Než Riccardo Forlenza nastoupil do pozice generálního ředitele pro IBM Central Region, zastával řadu vysokých manažerských funkcí v IBM. Odpovědný byl mimo jiné za celosvětové aktivity IBM u Morgan Stanley a podílel se na zavádění financování  dodavatelského řetězce v rámci outsourcingových činností IBM.

Forlenza také v IBM zaujímal vysoké posty v sektoru finančních služeb, během pobytu v Singapuru byl odpovědný za aktivity IBM v Asii.

Před nástupem do IBM působil Forlenza v oddělení půjček v Commonwealth Bank of Australia a jako úvěrový analytik UBS. Vystudoval newyorskou Mercy College a management na M.I.T. Sloan School of Management.

Riccardo Forlenza se narodil a vyrostl v Itálii, do Spojených států se původně přestěhoval kvůli studiu.

„Díky přímé odpovědnosti za naše aktivity v České republice budu mít možnost urychlit transformaci IBM a našim klíčovým zákazníkům poskytnout výjimečnou hodnotu,“ uvedl v oznámení Riccardo Forlenza, který zároveň dodal, že se chystá rozšířit působnost IBM v soukromém sektoru.

Zdroj: IBM
Úvodní foto: IBM

Komentáře