Lidé: Olle Backgard country managerem Ericssonu ČR

Do společnosti Ericsson Česká republika nastupuje nový country manager. Má posílit značku Ericson na českém trhu.Olle Backgard, countra manager společnosti Ericsson ČRČeskou pobočku společnosti Ericsson vede na pozici country managera od 1. 12. 2011 Olle Backgard. Má za úkol rozvíjet obchod a uskutečňovat plány růstu s cílem posílit značku na českém trhu.

Olle Backgard je původem ze Švédska. V oblasti telekomunikací se pohybuje již dvě desetiletí. V čele mezinárodních manažerských týmů působí 14 let. Po celou dobu zůstává věrný právě Ericssonu, který jeho služeb využil již v řadě zemí.

Před příchodem do České republiky zastával pozici  president new business Central Europe ve Vídni. Ve Vietnamu pracoval jako viceprezident a key account manager. Na obdobných pozicích pracoval dále v Kolumbii, Švédsku, Ekvádoru či Jihoafrické republice.

Olle Backgard vystudovala obor Management & Industrial Engineering na vysoké škole ve Stockholmu. Hovoří anglicky a španělsky. Volné chvíle věnuje například hraní ve vlastní kapele.

Zdroj: EricssonKomentáře