Lenovo se stává druhým top výrobcem PC v ČR

Společnost Lenovo se ve čtvrtém čtvrtletí roku 2012 stala s 11,3% podílem dvojkou na počítačovém trhu v rámci regionu EMEA, ale i v ČR.

Lenovo se stává druhým top výrobcem PC v ČRLenovo se stává druhým top výrobcem PC v Evropě i v ČRPodle výsledků IDC za rok 2012 obsadila společnost Lenovo s 15,8% tržním podílem druhou příčku na trhu počítačů v České republice. V ČR obrat výrobce rostl meziročně o 47,4 %, a to na trhu, který klesal o 1,2 %.

Druhá pozice společnosti Lenovo v EMEA vyplynula z výzkumu trhu společnosti IDC, o které již ChannelWorld informoval. Za tímto výsledkem stojí růst společnosti v Rusku, Německu, Dánsku a Libanonu, kde je na první pozici.

V regionu EMEA Lenovo dosáhlo meziročního nárůstu obratu o 41,6 % na trhu, který vykázal pokles o 1,9 %.

Naším cílem je stát se jedničkou v regionu EMEA a tyto výsledky nám dávají pevný základ, na kterém budeme nadále pracovat, a tedy pokračovat ve vyváženém růstu,“ uvedlv oznámení Gianfranco Lanci, EMEA prezident, při jehož nástupu v dubnu 2012 bylo Lenovo pětkou.

Lenovo se letos chystá uvést řadu nových produktů pro spotřebitelský segment. Jako příklad udává ultrabook Yoga nebo 27palcový stolní dotykový počítač Horizon.

Ambice společnosti Lenovo v PC+ se dotýkají mimo PC i tabletů a smartphonů. V loňském roce byly smartphony značky Lenovo uvedeny v Rusku, kde se chtějí do tří let dostat mezi pětici nejlepších hráčů na mobilním trhu.

Zdroj: Lenovo
Úvodní foto: © buchachon - Fotolia.com

Komentáře