Konkurence: Telefónica získala certifikaci VMware vCloud Powered Services

Telefónica (O2) si zvyšuje kredit poskytovatele cloudových služeb ziskem certifikace VMware vCloud Powered Services od dodavatele cloudových technologií VMware.

Konkurence: Telefónica získala certifikaci VMware vCloud Powered ServicesKonkurence: Telefónica získala certifikaci VMware vCloud Powered ServicesSpolečnost Telefónica, která poskytuje telekomunikační služby pod značkou O2, získala jako první firma z východoevropské země certifikaci VMware vCloud Powered Services.

Zařadili jsme se tak mezi poskytovatele, které VMware doporučuje jako prověřené, spolehlivé a bezpečné dodavatele ICT formou služby. Velmi si toho ceníme a věříme, že nám pomůže přesvědčit další klienty, aby starosti o IT infrastrukturu přenechali na nás,“ říká k zisku certifikace ve zprávě pro média Vít Šubert, ředitel společnosti Telefónica Czech Republic pro oblast ICT.

Telefónica nabízí klientům virtuální servery pro nejrůznější účely poháněné technologiemi VMware. Klienti Telefóniky si mohou prostřednictvím webového portálu sami konfigurovat své servery, tedy například instalovat nový software nebo přerozdělovat výkon mezi různými službami .

Podle průzkumu společnosti VMware třetina oslovených českých firem reálně zvažuje využití cloud computingu. „Zákazníci tak svůj pohled na využívání IT služeb opravdu postupně mění,“ konstatuje v tiskové zprávě Michal Stachník, regionální ředitel VMware pro Českou republiku a Slovensko

Česká Telefónica spolupracuje s firmou VMware dlouhodobě a účastní se také betatestování nových verzí softwaru. „Díky tomu jsou specialisté firmy připraveni na spuštění novinek a mohou je svým zákazníkům zpřístupnit prakticky ihned po jejich komerčním představení,“ tvrdí čerstvý držitel certifikace VMware vCloud Powered Services.

Zdroj: Telefónica Czech Republic
Úvodní foto: © Woody - Fotolia.com

Komentáře