Invex končí! Co bude dál?

Do redakce včera dorazila tisková zpráva o ukončení veletrhu Invex. Nahradí ho Invex Forum. Jakou podobu na sebe letošní brněnské setkání vezme? Jisté je jen jedno, letos bez propisek.Manažerkou marketingové komunikace a public relations veletrhů Invex, Digitex a Interkamera se stala k 1. 2. 2009 Kristýna ImrichováInvex v tradičním veletržním pojetí, jak jej všichni z minulosti známe, po osmnácti ročnících končí. Splnil svou historickou úlohu a své místo ve světě informačních a komunikačních technologií přepustil Invex Foru, samostatně konané dvoudenní konferenční akci s podtitulem „Odborné ICT setkání". Tolik alespoň z úvodu tiskové zprávy.

„Změna formátu na Invex Forum je logickou reakcí nejen na situaci na trhu ICT, ale také na výraznou diverzifikaci návštěvníků - odborných na straně bývalého Invexu a široké veřejnosti na straně spotřebitelsky zaměřených Digitexu a Interkamery. Tento jednoznačný trend se stal základem pro naše rozhodnutí změnit dosavadní koncepci a ukončit společné konání všech veletrhů," komentoval chystané novinky Radek Malý, ředitel Invex Fora.

Pořadatelé míní, že „vystavovat technologie z velké části ztratilo svůj původní smysl, prezentovat konkrétní tematická řešení přesně vymezeným skupinám posluchačů však nikoli."

Jaká je tedy strategie pro Invex Forum? Jeho obsahem se mají stát konference, semináře, kulaté stoly, diskuse nad aktuálními trendy, nebo prezentace nových řešení. Přístup bude pouze pro registrované odborné návštěvníky. Pořadatelé jich letos očekávají až 10 tis. Přítomnost „školáků" svádějících lité boje o propagační propisky přitom byla jedním z nejčastěji kritizovaných rysů Invexu.

„Konference budou probíhat v jednom pavilonu. Pokud budou mít partneři zájem rozšířit své vystoupení o výstavku, dáme jim i tuto možnost," potvrdila spekulaci ChannelWorldu Kristýna Imrichová manažerka marketingové komunikace a public relations veletrhů Invex, Digitex a Interkamera.

„Počítáme s tématy jako státní správa a ERP, přesný program však teprve dolaďujeme a vyjednáváme s partnery. Další informace zveřejníme v druhé polovině března na tiskové konferenci," uvedla dále Kristýna Imrichová.

První Invex Forum se uskuteční na brněnském Výstavišti ve dnech 5. a 6. 10. 2009. Dojde tak k oddělení od třídenních veletrhů Digitex a Interkamera, které společně začnou až 8. 10. Digitex se letos ještě více prohloubí svou orientaci na oblast digitální zábavy. Interkamera by měla zase přinést laický i více odborný program všem zájemcům o fotografování.Komentáře