HP v ČR posiluje podporu partnerů v oblasti sítí

Česká pobočka HP posiluje obchodní aktivity divize Networking. Partnerům je k dispozici rozsáhlý tým a školení pro zvyšování kompetencí.

HP v ČR posiluje podporu partnerů v oblasti sítí„Poprvé v historii je zde skutečná alternativa pro síťového giganta, společnost Cisco,“ uvedl na tiskové konferenci v Praze Nick Watson, viceprezident a generální ředitel divize HP Networking pro oblast EMEA. Zleva: Petr Skořepa, ředitel HPN v ČR, Rudy Koza, ředitel HPN v CEE a Mike Banic, viceprezident marketingu, HPN.

V první fázi HP uspořádá pro své partnery sérii přednášek a školení. Vystoupí na nich odborníci divize HP Networking (HPN) z České republiky, EMEA regionu i americké centrály společnosti HP.

První akce ze série HP Networking Sales Academy, které se účastní 23 českých partnerů, probíhá v Praze ve dnech 29. - 31. 1. 2013. HP chystá řadu těchto školení, které mají uspokojit požadavky všech partnerů.

Rudy Kozak, ředitel HPN pro oblast CEE

Konference se věnuje zvýšení technických znalostí (produktová školení) a prodejních dovedností partnerů zaměřených na síťová řešení HP, identifikování nových obchodních příležitostí či hrozeb a prezentaci prodejních nástrojů HP.

HP v rámci nové obchodní strategie jmenovalo do pozice ředitele divize Networking pro oblast střední a východní Evropy Rudyho Kozaka, zkušeného a úspěšného manažera, který prokázal v minulosti své kvality například při řízení obchodních aktivit značky Compaq.

Na českém trhu počítáme během nejbližších let s trvalým růstem prodejů síťových řešení,“ uvedl Rudy Kozak, ředitel HPN pro oblast CEE. V regionu CEE loni divize HPN rostla obratově o 14 %.

Partneři mají HP pomoci v dobývání trhu sítí

Lokální pobočka HP během druhé poloviny roku 2012 zdvojnásobila počet certifikovaných partnerů v oblasti prodeje síťových produktů, což se podle výrobce odráží i v rostoucím obratu a tržním podílu.

Pro partnery bude také vyhrazen širší tým odborníků, který bude poskytovat nástroje pro rozvoj síťového byznysu. V současnosti se do této podpory v HP více či méně zapojuje na 55 lidí, uvedl Petr Skořepa, ředitel HPN v ČR.

V letošním roce jsme rozšířili a budeme dále rozšiřovat týmy naší prodejní podpory a konzultačních služeb. Zaměříme se i na ještě vyšší dostupnost našich produktů, dodal Petr Skořepa.

Chtějí české firmy multivendor řešení?

Ze zjištění průzkumu mezi českými zákazníky, který HP provedla během posledního čtvrtletí loňského roku, vyplává zájem uživatelů o řešení více dodavatelů. Téměř dvě třetiny zákazníků hledají při výběru síťových prvků více alternativních dodavatelů. Tento fakt chce HP využít při argumentaci u zákazníka.

HP věří v SDN

„Koncept softwarově definovaných sítí (SDN) je budoucností networkingu a v této oblasti chceme hrát vedoucí úlohu,“ uvedl Tomáš Kubica, technický ředitel HP Networking Českou republiku.

HP Networking loni představila koncepci síťové architektury postavené na principech softwarově definovaných sítí (software-defined network, SDN) s názvem HP Virtual Application Networks.

Zleva: Petr Kořepa, Rudy Kozak, Mike Banic

Zahrnuje všechny tři kritické síťové vrstvy – úroveň fyzické infrastruktury, systému pro řízení (kontroler) i SDN aplikace.

V současnosti HP nabízí plně podporované komerčně dostupné technologie OpenFlow ve 25 modelech switchů.

Zdroj: HP, ChannelWorld
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře