Cisco kupuje českou firmu Cognitive Security

Společnost Cisco akvizicí české firmy Cognitive Security hodlá posílit na poli síťové bezpečnosti. Jde o její první akvizici v regionu střední a východní Evropy. Co Cisco na české firmě zaujalo?Společnost Cisco oznámila, že kupuje českou firmu Cognitive Security. Ta se zaměřuje na výzkum v oblasti síťové bezpečnosti a detekci pokročilých forem kybernetického ohrožení s využitím prvků umělé inteligence.

Pro Cisco je to první akvizice v regionu střední a východní Evropy.

Jde o velké ocenění inovačního potenciálu a síly IT odvětví v naší zemi, obzvláště v tak strategické oblasti, jakou je kybernetická bezpečnost,“ uvedl ve zprávě pro média Jiří Devát, generální ředitel české pobočky společnosti Cisco.

Bezpečnostní řešení Cognitive Security umožňují provádět v reálném čase takzvanou behaviorální analýzu dat protékajících sítí, identifikovat aktuální bezpečnostní hrozby a dále je analyzovat. Využívají přitom řadu sofistikovaných softwarových technologií,“ popisuje Cisco ve zprávě pro média.  

Cisco dále uvádí: „Oblast IT bezpečnosti se v poslední době výrazně proměňuje stále intenzivnějším využíváním cloudových služeb a mobility. Tradiční bezpečnostní postupy už přitom často nestačí k dokonalé ochraně uživatelů před novými bezpečnostními hrozbami, které se objevují.“  

Od akvizice si slibuje, že s technologiemi firmy Cognitive Security bude moci zákazníkům nabídnout řešení síťové bezpečnosti na vyšší úrovni než dosud. Hodlá také rozvíjet vědecko-výzkumnou spolupráci s ČVUT v Praze. 

Firma Cognitive Security totiž s ČVUT  dlouhodobě a v rámci společného projektu aplikuje výsledky výzkumu ČVUT v oblasti síťové bezpečnosti. 

Cisco odhaduje, že akvizici Cognitive Security dokončí během svého třetího fiskálního kvartálu roku 2013, který zahrnuje v dubnu 2013. Zaměstnanci Cognitive Security se ve společnosti Cisco zapojí do Security Technology Group, kterou vede senior viceprezident Chris Young. Kolik Cisco za Cognitive Security zaplatí, nebylo zveřejněno. 

Zdroj: Cisco, Cognitive Security

Úvodní foto: CiscoKomentáře