CCV: Firmy nevyužívají možností IT k úsporám nákladů na logistiku

CCV Informační systémy tvrdí, že většina firem nevyužívá IT pro snížení nákladů na logistiku. Jaká řešení oslovené firmy používají a v čem cítí logistici největší problémy?CCV: Firmy nevyužívají možností IT k úsporám nákladů na logistikuPouze 14 % dotazovaných firem skutečně využívá systém pro řízení skladů WMS (Warehouse Management System). Tvrdí to společnost CCV Informační systémy, která oslovila během podzimu pracovníky logistiky z vybraných firem působících v oblasti rychloobrátkového zboží v České republice a na Slovensku.

Podle výsledků ankety je logistická etiketa s SSCC kódem (Serial Shipping Container Code) běžným nástrojem pouze u 8 % firem (5 % u většiny svého sortimentu a 3 % alespoň u menší části sortimentu).

O něco lépe si vede technologie EDI (Electronic Data Interchange) pro elektronickou výměnu obchodních a logistických dokladů. Tu používá 45 % oslovených firem. Dalších  8 % o jejím nasazení uvažuje. Systém pro optimalizaci dopravy TMS (Transport Management System) dle CCV využívá pouze 12 % dotázaných firem.

Jako nejčastější nedostatek nadpoloviční většina respondentů (63 %) na prvním místě uvádí problém s propojitelností jednotlivých IT systémů. Problémem jsou většinou různá proprietární řešení s různými rozhraními.

Zdroj: CCV

Foto: © Alterfalter - Fotolia.comKomentáře