Seznamte se s XPG - extrémními komponenty pro gaming od Adata

Xtreme Performance Gear neboli XPG je značka výkonných herních komponent společnosti Adata. Jde o produkty, které překračují přísná testovací kritéria Adata A+, čímž dosahují nejvyšších standardů stability a výkonu celého zařízení (PR článek).

Seznamte se s XPG - extrémními komponenty pro gaming od Adata
XPG cílí na náročné hráče, profesionální herní týmy a příznivce přetaktování. Spojuje v sobě nejlepší technické vlastnosti a špičkový design, který získal např. ocenění Good Design Awards z Japonska nebo tchajwanskou Excellence Gold Awards.

Adata pod značkou XPG vyrábí dvě produktové kategorie – DRAM moduly a PCIe SSD. V DRAM letos uvedla dvě nové řady.

Gammix D10

DDR4 moduly XPG Gammix D10DDR4 paměťové moduly Gammix D10 zaujmou černým integrovaným obvodem, který je doplněn nezakrytým červeným tepelným štítem pro nižší zahřívání a stabilnější výkon. Tvarem připomínají agresivní tesáky, přitom jsou ale moduly D10 relativně nízké.

Dostupné jsou s frekvencemi až 3 000 MHz. Vyladěný SPD na základních deskách Intel X299 nastaví základní rychlost na 2 666 MHz, zatímco na jiných platformách moduly využijí 2 400 MHz.

Spectrix D40 s programovatelným osvětlením

Programovatelné RGB osvětlení, frekvence 2 400 až 4 000 MHz, rychlost a optimalizace pro Intel X299 – to jsou parametry vlajkové lodi DDR4 modulů XPG Spectrix D40 pro hráče a tunery PC skříní.

DDR4 moduly XPG Spectrix D40

Moduly mají v chladiči integrované RGB osvětlení, uživatelé tak mohou snadno nastavovat sekvence, intenzitu osvětlení a další parametry prostřednictvím různých programů (např. Asus Aura Sync). Spectrix D40 je také kompatibilní s AMD AM4/Ryzen a vyhovuje požadavkům Intel XMP 2.0.

 

 SSD pro herní nadšence

V SSD discích XPG lze letos doporučit zejména řady SX6000 a SX8000.

SSD disk SX6000 je k dispozici ve formátu M.2 a dosahuje rychlostí až 1 000 MB/s pro čtení a 800 MB/s pro zápis. Splňuje nároky specifikace NVMe 1.2 a je k dostání v kapacitách až 1 TB, to vše za příznivou cenu.

Vůbec nejrychlejším modelem je SSD disk XPG SX9000 s formátem M.2 2280 a kapacitami až 1 TB. Využívá rozhraní PCIe3x4, takže dosahuje rychlostí až 2 800 MB/s pro čtení a 1 450 MB/s pro zápis. Adata použila nový řadič Marvell a MLC NAND Flash, díky čemuž disk zvládne až 1 000 TBW.

SSD disky XPG SX6000

Všechny paměti Adata a XPG jsou dodávány s doživotní zárukou.

Více informací získáte na www.xpg.com

Zdroj: Adata
Úvodní foto: Adata

Komentáře