Mikrokonzole PlayStation TV dorazila na český a slovenský trh

Společnost Sony Computer Entertainment Europena uvedla mikrokonzoli využívající funkci Remote Play (dálkový přístup), která dovoluje v rámci LAN streamovat hry PlayStation 4, Vita, PSP a PS one na jakýkoli televizor s vysokým rozlišením.

Mikrokonzole PlayStation TV dorazila na český a slovenský trh

PlayStation TV je malá mikrokonzole, která pomocí funkce Remote Play (Dálkový přístup) umožňuje v rámci domácí sítě streamovat  hry PlayStation 4 na jakýkoli televizor s vysokým rozlišením a také hrát herní tituly pro systémy PlayStation Vita, PSP a PS one na velké obrazovce.

„V principu jde o to, že když chce někdo z vaší rodiny sledovat svůj oblíbený film na hlavní televizi, vy můžete pokračovat v hraní na PS TV na jiném televizoru,“ vysvětlil v oznámení Ivan Bradáč, senior manager PlayStation ze společnosti Sony.

PlayStation TV také umožňuje hrát hry určené pro PS Vita, PSP a PS One (např. Crash Bandicoot, Killzone Mercenary nebo Tomb Raider) na velkém televizoru. Mikrokonzole obsahuje digitální kupon pro stažení tří her pro systém PS Vita.

Pro správné fungování funkce PS4 Remote Play musí mít zákazník Sony PlayStation 4, bezdrátový ovladač, účet Sony Entertainment Network a vysokorychlostní připojení k internetu.

Sony přitom upozorňuje, že některé hry nemusí tuto funkci podporovat. Pro správné fungování funkce PS4 Remote Play výrobce doporučuje bezdrátový ovladač DualShock 4 a kabelové připojení k domácí síti prostřednictvím kabelu LAN.

Funkci Remote Play mohou využít také majitelé zařízení Sony Xperia Z3 (Sony Xperia Z3, Z3 Compact a Z3 Tablet). Stačí je připojit k domácí síti přes Wi-Fi a s bezdrátovým ovladačem DualShock 4 pokračovat v hraní her pro systém PS4 na zařízení Xperia i bez televizní obrazovky.

Mikrokonzoli PlayStation TV lze v České republice pořídit za 2 799 Kč, na Slovensku za 99 eur.

 
Zdroj: Sony
Galerie

Úvodní foto: Sony

Komentáře