HP se s notebookem Omen pouští do gamingu

Výrobce počítačů uvedl vysoce výkonný notebook zacílený na počítačové hráče.

HP se s notebookem Omen pouští do gamingu
K uvedení notebooku Omen vedl HP údajně růst segmentu PC gamingu.

Notebook s úhlopříčkou 15,6“ a FullHD rozlišením přichází s grafickou kartou Nvidia GeForce GTX 860M a čtyřjádrovým procesorem Intel Core i7. O chlazení se starají dva ventilátory.

Na zahraničních trzích se Omen začne prodávat v druhé půlce listopadu za cenu od 1 499 dolarů (zhruba 33 tis. korun). U nás zatím dostupnost není známá, cena by byla pravděpodobně vyšší.

K dispozici je pět různých konfigurací se stejným procesorem, ale 8 nebo 16 GB DDR3 RAM a 128, 256 nebo 512 GB SSD diskem. Vyšší konfigurace budou osazeny grafickou kartou s 8GB pamětí, nižší se 4GB GDDR5.

Klávesnice byla navržena pro hráče a obsahuje 6 programovatelných kláves. Nastavitelné je také podsvícení, a to v sedmi zónách a různých barvách.

Notebook je vysoký pouhých 19,99 mm a váží 2,12 kg. Šasi je vysoustruženo z kusu hliníku. Všechny porty jsou nabarveny na černo, aby ladily s povrchem notebooku. K dispozici je HDMI, mini DisplayPort a čtyři USB 3.0. Součástí balení je i ethernetový dongle.

HP spolu s notebookem uvádí i značkové příslušenství, jako jsou laserová herní myš X9000 s 8200 DPI (59,99 dolarů) a batoh (79,99 dolarů).

Zdroj: HP


Galerie

Úvodní foto: HP

Komentáře