Grafika Sapphire Vapor-X R9 290X dostala 8GB GDDR5 paměť

Vlajková loď mezi grafickými kartami značky Sapphire - Vapor-X R9 290X dostala 8 GB nejnovější GDDR5 paměti s 512bitovým rozhraním a 1 375 MHz.

Grafika Sapphire Vapor-X R9 290X dostala 8GB GDDR5 paměť
Sapphire u nové grafické karty Vapor-X R9 290X používá svou tichou chladicí technologii Vapor-X v kombinaci s technologií Tri-X, které mají umožnit o pět až 10 stupňů nižší teplotu, než při použití samotného Tri-X.

Tri-X používá tři ventilátory s ložisky odpuzujícími prach a speciálními listy. Kryt chladiče je navržen tak, aby umožnil proudění vzduchu napříč nejteplejšími místy karty.

Z plošných spojů je vyvedena jedna vrstva mědi podél okraje karty. K této vrstvě je připojen další chladič, který absorbuje teplo z plošných spojů a dalších komponent a přenáší jej do systému chlazení. To umožňuje snížit teplotu jádra o několik stupňů.

Inteligentní řízení větráku

Intelligent Fan Control (IFC) zajišťuje, aby u graficky jednodušších aplikací, jako jsou práce se 2D či sledování videa, fungoval pouze jeden ze tří větráků, což snižuje hluk. V okamžiku, kdy vzrostou nároky na grafiku, začnou se automaticky používat zbylé ventilátory. U karty lze uživatelsky nastavit, aby byly zapnuty stále všechny větráky.

True Audio a UltraHD

Dedikovaný audio procesor v rámci GPU umožňuje kartě R9 290X zlepšovat úroveň audio výstupu přinášet hráčům realistické zvukové prostředí při použití reproduktorů i sluchátek.

Karta samozřejmě podporuje 4K displeje, tedy UltrHD rozlišení, a vícemonitorovou technologii AMD Eyefinity.

API

Mantle je API vyvinuté AMD. Umožňuje programátorům nižší úroveň přístupu k funkcionalitám architektury GCN použitých u nejnovějších grafických karet postavených na čipech AMD.

Sapphire Vapor-X R9 290X 8G GDDR5

Parametry

SKU

11226-11-40G

Chipset

R9 290X

Paměť

8 GB GDDR5

Frekvence paměti

1030 MHz; 5500 GB/s eff.

Rozhraní paměti

512-bit

Chlazení

2,5 slotový trojitý ventilátor, parní komora

Rozhraní sběrnice

PCI-E 3.0 x16

Výstupy

 

DL-DVI-D / DL-DVI-D / DP / HDMI 1.4a

Příslušenství

HDMI 1.4 1,8m kabel x1

8 Pin to 4 Pin napájecí adaptér x2

 

Zdroj: Sapphire


Úvodní foto: Sapphire

Komentáře