Video: Sony NGP, nástupce Playstation Portable

Sony ve snaze obnovit svou slávu na trhu přenosných herních konzolí představila nejnovější produkt s provizorním označením NGP, dvojicí analogových ovladačů a dotykovým panelem na čelní i zadní straně přístroje.

Video: Sony NGP, nástupce Playstation PortableSpolečnost Sony představila nástupce PlayStation Portable, nové herní mobilní zařízení, jež hodlá uvést na trh koncem roku. Příští generace přenosných herních konzolí, provizorně označená NGP, nabídne 5" dotykovou OLED obrazovku, WiFi a 3G připojení, čelní i zadní fotoaparát a jako odpověď na volání mnoha hráčů také dva analogové ovladače.

 

Pro přehrávání videa potřebujete mít zapnutý JavaScript.

 

Sony během posledních pár let zápasí, aby na tomto trhu udržela krok s konkurencí. Původní PSP uvedené na trh v roce 2004 se posledního updatu dočkalo roku 2007. O rok později společnost uvedla na trh bídně prodávané PSPgo. Nintendo mezitím vylepšovalo svůj handheld DS a pozornost příležitostných hráčů zaujala i nová vlna smartphonů.

I když Sony riskovala, že se další novinka ztratí ve stínu NGP, oznámila ve čtvrtek i plány na rozšíření platformy PlayStation na Android. Služba PlayStation Suite, která bude spuštěna ještě letos, umožní emulaci PlayStationových her na vybraných smartphonech a tabletech s Androidem.

Zdroj: IDG NewsServiceKomentáře