Video: iPhone 5 v ruce, jak vypadá nový displej?

Redaktoři IDG měli na tiskové konferenci společnosti Apple možnost vyzkoušet nový model chytrého telefonu iPhone. Podívejte se z blízka na jeho zpracování a nový displej.

Video: iPhone 5 v ruce, jak vypadá nový displej?Phil Schiller představil nový iPhone na středeční konferenci. iPhone 5 má větší displej, konkrétně 4“ oproti předchozím 3,5“, což Applu umožnilo přidat další řadu aplikací v hlavním menu. Současné aplikace tím pádem budou mít nahoře a dole černý rámeček.

Při větším displeji je nový telefon tenčí a lehčí. Jeho váha se snížila o 22 gramů (20 %) a tloušťka se změnšila o 18 %.

Nový čip A6 podle Applu oproti předchozí verzi zdvojnásobuje rychlost CPU a grafiky. Cena v dolarech zůstala stejná (199 dolarů za 16 GB, 299 dolarů za 32 GB a 499 dolarů za 64 GB při dvouletém kontraktu s operátorem), na evropských trzích se však proslýchá cena vyšší. Objednávky začaly v pátek

Kromě novéh iPhonu Apple předtsavile také updatovanou řadu iPodů. Nový nano má vestavěný krokoměr.Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: IDG

Komentáře