Případová studie: Dodávka síťové infrastruktury pod jednotnou správou pro BORGERS CS

Společnosti Efektit system a Veracomp jako value added distributor dodaly a implementovaly čtyřem závodům firmy BORGERS CS, výrobci textilních potahovin a koberců pro automobilový průmysl, pevnou a bezdrátovou síťovou infrastrukturu s jednotnou správou od Extreme Networks (PR článek).

Případová studie: Dodávka síťové infrastruktury pod jednotnou správou pro BORGERS CSSpolečnost BORGERS CS je významným světovým výrobcem textilních potahovin a koberců pro automobilový průmysl. Pro své čtyři závody v České republice se firma rozhodla implementovat řešení Extreme Networks pro pevnou i bezdrátovou síť ve spolupráci s partnerem Efektit system.

Nasazení nových síťových prvků a jednotného managementu bylo nutné s ohledem na projekt migrace ERP i s ohledem na aktuální stav a stáří stávajícího řešení. Při výběru řešení byl kladen hlavní důraz na spolehlivost, jednotnou správu pevné i bezdrátové sítě a pochopitelně i cenu.

Architektura

Extreme NetworksPro pevnou síť byly vybrány přepínače A4/B5/C5 a pro bezdrátovou síť 3:3x3 MIMO bezdrátové body 802.11n typu AP3715 a 802.11ac AP3805 s virtuálním kontrolérem V2110. Všechna tato zařízení podporují nasazení tzv. policy. Jde o síťové profily, které umožňují povolovat, odmítat, prioritizovat, nastavovat rychlostní limity, přesměrovávat a provádět audit síťového provozu. To vše na základě atributů jako jsou identita uživatele, čas, umístění, typ zařízení, soulad s bezpečnostní politikou a dalších parametrů souvisejících s okolním prostředím. Stejné profily jsou podporovány i v bezdrátové síti, a síť tak poskytuje konzistentní kontrolu nad provozem.

V první fázi jsou profily nastaveny staticky v celé síti, v budoucnu se však počítá s dynamickým přiřazováním na příslušné uživatelské role. Aplikovány budou různě po přihlášení pro zaměstnance a hosty, pro notebooky, tablety, chytré telefony, IP telefony, tiskárny atd. Všechna zařízení jsou přitom provozována pod jednotnou správou Netsight.

Projekt

Zákazník kladl zpočátku hlavní důraz na spolehlivost a jednotnou správu. Velmi důležitým zlomem v projektu byla prezentace řešení spojená s ukázkou management systému Netsight. Ta ukázala jedinečnost na trhu ve schopnosti použitelnosti rozhraní a intuitivního ovládání. Hlavně pak množstvím informací, které nástroj poskytuje pro centrální správu pevné i bezdrátové sítě.

Zákazník si velmi pochvaloval jednoduchost aplikace, ve které má okamžitý přehled o všem, co potřebuje vědět. Klíčovou roli sehrál také obchodní partner, který po celou dobu zastával profesionální proaktivní přístup s důrazem na potřeby zákazníka a funkčnost celého projektu. A to včetně integrace jak se stávajícími, tak i novými systémy, které souvisejí zejména s přechodem zákazníka na nové ERP.

Výhody

Hlavní výhodou tohoto řešení je jednoduchá a jednotná správa sítě a její spolehlivost. Ukázalo se, že i takové řešení je cenově konkurenceschopné díky dobře zvážené dlouhé životnosti řešení, poskytnutým doživotním zárukám na veškerý dodaný hardware a díky zvýšení produktivity IT oddělení. Velkou výhodou jsou též znalosti prostředí a technologie obchodního partnera.


Projekt stručně

Zákazník:

  • BORGERS CS spol.s.r.o.
  • Lokality v ČR: 4
  • Počet uživatelů v síti: 500

Implementace:

  • LAN - 800/A4/B5/C5
  • WLAN – AP3715i/e,AP3805i
  • Netsight

Vyjádření zákazníka

„Hlavními kritérii při výběru technologie byly robustnost a spolehlivost řešení, jednotný management a centrální správa nově budované pevné i bezdrátové sítě. Při výběru jsme pečlivě zvažovali i nabídky od hlavních konkurenčních výrobců Extreme Networks.“

 

„Extreme Networks nás přesvědčil, že za přijatelnou cenu lze pořídit technologicky velmi vyspělé a spolehlivé řešení, které je možné spravovat prostřednictvím jednotného managementu. Máme tak ucelený přehled o celé síti, je možné ji centrálně řídit a nastavovat parametry. Sledováním provozu můžeme do značné míry předcházet problémům či je rychleji řešit a ve výsledku to znamená výrazné zvýšení produktivity a efektivity provozu IT oddělení.“

 

Jaroslav Boula za IT oddělení BORGERS CS


Kontakty:

 

Zdroj: Veracomp
Úvodní foto: Borgers CS

Komentáře