Za 55 dní prodal Samsung 3 miliony kusů smartphonu Galaxy S II

Výrobce spotřební elektroniky Samsung oznámil, že za 55 dní se mu podařilo prodat více jak 3 miliony kusů nového chytrého telefonu Galaxy S II.

Za 55 dní prodal Samsung 3 miliony kusů smartphonu Galaxy S IIVýrobce spotřební elektroniky Samsung oznámil, že za prvních 55 dní prodeje se mu podařilo prodat více jak 3 miliony nového chytrého telefonu Galaxy S IISamsung tak překonal rekord prvního modelu Galaxy, který dosáhl tří milionů prodaných kusů o 30 dní později. Za prvních 7 měsíců se původního modelu prodalo více jak 10 milionů, nová verze má potenciál tato čísla překonat.

Nejvíce telefonů prodal výrobce v Evropě, Asii a Latinské Americe. Například ve Švýcarsku a Rakousku získal Samsung díky novému modelu více jak 30% podíl na trhu smartphonů. Počet prodaných kusů mohl být ještě vyšší, nicméně telefon se zatím neprodává ve Spojených státech a výrobce stále nepotvrdil oficiální datum vydání.

Sesterský magazín ComputerWorld.com hovoří o distribuci telefonu na americký trh přibližně na konci července. Pokud by k tomu došlo, bude Samsung stále o přibližně dva měsíce napřed před konkurenčním Apple iPhone 5, jehož prodej se plánuje až na září.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře