Windows Mobile 6.5 na trhu. Které mobily půjdou updatovat?

Spolu s operačním systémem Windows 7 uvedl Microsoft minulý týden také novou verzi operačního systému pro mobilní telefony. Pokud je máte ve své nabídce, bude vás zajímat, které z nich můžete updatovat zdarma a jaké novinky přicházejí na trh.„Základní vylepšení nové verze operačního systému pro mobilní telefony spočívají v jednodušším ovládání a nových službách My Phone a Marketplace, které usnadňují přístup k důležitým osobním informacím a novým aplikacím,“ shrnul novinky ve Windows Mobile 6.5 Microsoft v tiskové zprávě. Služba My Phone umožňuje automatickou zálohu všech dat, nastavení a aplikací uložených v zařízení na chráněný internetový účet. Dokáže také identifikovat poslední polohu zařízení v případě jeho ztráty. Služba Marketplace zase umožňuje nakupovat a zdarma si stahovat nové aplikace.

„Windows phone“ s nejnovější verzí operačního systému Windows Mobile 6.5 nabídnou v České republice společnosti Samsung, HTC, Sony Ericsson a Garmin-Asus a další. Některá zařízení, která se začala prodávat se starší verzí operačního systému Windows Mobile 6.1, budou mít možnost jejich majitelé zdarma updatovat na novější verzi systému. Jedná se například o zařízení Samsung B7610 Omnia Pro od firmy Samsung, pro update je také připraveno první zařízení vzniklé ze spolupráce společností Garmin a Asus - Nüvifone M20. Bezplatný update dále nabídne také společnost HTC, konkrétně u modelů HTC Touch Pro2, HTC Touch Diamond 2 a HTC Snap.

Produktové novinky

Microsoft také uvedl několik nejvýznamnějších novinek, které přicházejí na trh již s novou verzí Windows Mobile:

HTC HD2: zařízení nabízející velký kapacitní displej s podporou multidotykového ovládání a zatím nejrychlejší a nejvýkonnější procesor použitý v komunikátorech, taktovaný na frekvenci 1 GHz.
HTC Touch2: nástupce modelu HTC Touch.
Samsung i8000: pokračování úspěšného modelu loňského roku. Samsung i8000 má AMOLED displej s úhlopříčkou 3,7" a rozlišení WVGA. Umí také reprodukovat video v DVD kvalitě (480p).
Sony Ericsson Xperia X2: zařízení nabízející 8,1 Mpix fotoaparát s automatickým ostřením a stabilizátorem obrazu, větší WVGA displej s úhlopříčkou 3,2 palců či výrazně vylepšenou vysouvací Qwerty klávesnici.
Nüvifone M20: zařízení zaměřené především na navigaci. Kromě velkého množství integrované paměti (8 nebo 4 GB) je k dispozici displej s VGA rozlišením, nejrychlejší datové služby, 3Mpix fotoaparát s autofocusem a další vlastnosti.
GSmart S1200: zařízení od Giga-byte Communications, které bude uvedené na trh do konce roku, nabídne velmi malé rozměry, zajímavé technické vybavení včetně HSDPA a HSUPA, WVGA displej s rozlišením 480 x 800 bodů, 3 Mpix fotoaparát s automatickým ostřením, GPS, WiFi a Bluetooth modul.
GSmart MS802 – další model Giga-byte Communications, který bude uveden na trh do konce letošního roku.

Pokud jsou mobility součástí vašeho portfolia, určitě doporučujeme web s podrobnými informacemi o Windows Mobile.Komentáře