Stephen Elop: Nokia není na prodej

Výkonný ředitel společnosti Nokia prezentoval v rámci Open Mobile Summit další strategické záměry ohledně telefonů s Windows Phone 7 a vyvracel spekulace o akvizici společnostmi Samsung či Microsoft.

Stephen Elop: Nokia není na prodejStephen Eloph, výkonný ředitel společnosti NokiaStephen Elop v rámci své keynote na Open Mobile Summit v Londýně znovu vysvětlil, proč se Nokia rozhodla pro Windows Phone a při dotazech účastníků trval na tom, že společnost není na prodej.

Výkonný ředitel Nokia ve svém proslovu zopakoval, že na trhu je prostor pro třetí operační systém vedle Androidu a iOS. Oba systémy přitom srovnal s důrazem na to, že OS Apple je uzavřený, přičemž Google zatím ponechává Android relativně otevřený. Podle něj je Google ten, kdo bude muset udělat další rozhodnutí o budoucím vývoji svého mobilního operačního systému.

Prioritou Nokie je konkurovat těmto OS a ne ostatním smartphonům s Windows Phone. Proto také Nokia spolupracuje se Samsungem „na řadě různých věcí souvisejících s WP,“ uvedl.

Opožděný nástup drahých smartphonů?

Nízké prodeje telefonů Nokia v posledních měsících vzbudily vlnu názorů, že dohoda s Microsoftem nebyla zcela dobrý nápad. Stephen Elop na tuto adresu uvedl, že nízké prodeje jsou způsobené tím, že se Nokia zaměřila na vytvoření co nejlepšího mobilu s WP 7, zatímco ostatní výrobci již profitují z modelů s Androidem.

Nokia zatím stále neoznámila datum představení prvního telefonu, ale naznačila čtvrté čtvrtletí 2011. S velkou pravděpodobností to však bude ještě před vánočními nákupy.

Richard Windsor, technologický specialista v Nomura Securities, na konferenci uvedl, že Nokia bude muset nové smartphony cílit na cenu mezi 200 – 300 dolary. A to proto, že tento sektor nejvíce roste a Apple již high-end trhu zabral.

První telefony Nokia s WP budou drahé a levnější modely se na trhu neobjeví dříve než v příštím roce,“ dodal Richard Windsor.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře