Sony potřebuje smartphony, zřejmě odkoupí podíl Ericssonu

Aby mohla společnost Sony lépe konkurovat Samsungu a Applu jako výrobce spotřební elektroniky, bude podle analytiků muset převzít Sony Ericsson. Námluvy již údajně začaly.

Sony potřebuje smartphony, zřejmě odkoupí podíl EricssonuSony potřebuje smartphony, zřejmě odkoupí podíl EricssonuSony je podle informací Wall Street Journal blízko k odkupu podílu Ericssonu ve společnosti Sony Ericsson, která letos slaví 10 výročí.

Výrobci domácí elektroniky hledají cesty, jak se odlišit od konkurence. Jednou z cest je nabídnout integrovanou uživatelskou zkušenost napříč tablety, smartphony a televizory, uvedl Francisco JeronimoIDC.

Všichni se pokouší ovládnout obývací pokoj,“ dodal Francisco Jeronimo.

Kromě produktového odlišení a integrací napříč různými produktovými kategoriemi, se navíc otevírá oblast sdíleného obsahu.

Sony vyrábí televizory řadu let a začíná projevovat zájem také o tablety s OS Android, jak ukazuje plánované uvedení PlayStation Vita, které bude dostupné v 3G verzi.

Samsung má velmi dobrou pozici na trhu televizorů, smartphonů i tabletů a Apple si s iPhonem, iPadem a Apple TV podle Jeronima také již nevede špatně. Navíc se objevují informace, že by Apple mohl uvést chytré televizory s iOS.

Sony mělo podíl Ericssonu převzít dávno

Někteří analytici si myslí, že převzetí joint venture Sony Ericsson společností Sony se již mělo uskutečnit dříve: „Tohle je krok, který mělo Sony udělat již před třemi až pěti lety,“ uvedl Ben Wood, ředitel výzkumu v CSS Insight. Zdůvodňuje to náskokem, který si mezitím vytvořila konkurence.

Zároveň však upozorňuje, že vzhledem k množství patentových sporů, které se na trhu řeší, by otázka vyrovnání patentových práv mohla být největším oříškem strategického převzetí podílu Ericssonu do vlastnictví Sony.

Transakce za 1,3 miliardy dolarů?

Server Fudzilla uvedl, že obě společnosti o budoucnosti joint venture s podíly 50:50 jednají již několik týdnů. Sony by údajně mělo chtít odkoupit celý podíl, jehož hodnota by mohla dosahovat 1,3 miliardy dolarů v závislosti na dohodě o odkupu telekomunikačních patentů Ericssonu.

Převzetí zatím není potvrzeno. Ericsson nechtěl komentovat možnou dohodu a uvedl pouze, že dává smysl, aby obě společnosti probraly další možnosti. Sony se ke zprávě nevyjádřilo.

Zdroj: IDG News Service, Wall Street Journal, FudzillaKomentáře