Sony a Panasonic spojují výrobu OLED panelů pro televizory

Japonské společnosti Sony a Panasonic oznámily, že chtějí do příštího roku založit společnou hromadnou výrobu OLED panelů.

Sony a Panasonic spojují výrobu OLED panelů pro televizorySony a Panasonic spojují výrobu OLED panelů pro televizorySpolečnosti Sony a Panasonic oznámily spolupráci při výrobě OLED televizorů s vysokým rozlišením s cílem podpořit jejich přijetí na trhu a oživit skomírající byznys.

Cílem spolupráce je vyvinutí účinného způsobu tisku velkých OLED panelů nebo diod emitujících organické světlo, uvedly společnosti v oznámení.

Dohoda podepsaná v pondělí zahrnuje sdílení technologií a společný výzkum technologie hromadné výroby.

Sony i Panasonic v loňském fiskálním roce zaznamenaly na silně komoditizovaném trhu ztrátu. Obě společnosti uvedly, že neopustí své vlajkové produkty. Potenciál zisku podle nich ještě stále spočívá ve funkcích jako je 3D a síťové služby.

OLED pro TV stále příliš drahé

Televizory s OLED panely jsou považovány za kvalitnější než standardní LCD technologie, jejich výroba je však stále příliš drahá. OLED produkují vlastní světlo, což znamená, že nepotřebují podsvícení jako LCD, dokáží zobrazit tmavší odstíny šedé a dosáhnout lepšího kontrast při tenčím provedení s nižší spotřebou.

Sony uvedlo první OLED televizor v roce 2007 a 11“ model tehdy nabízelo za 2 000 dolarů. Letos představily své 55“ OLED televizory i Samsung a LG. Samsung uvádí, že začne svůj model prodávat v druhém pololetí za cenu kolem 9 000 dolarů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © HaywireMedia - Fotolia.com

Komentáře