Samsung se rozhodl vyčlenit výrobu LCD

Výroba LCD displejů začne od 1. 4. 2012 pod společností Samsung Display. Výrobci LCD panelů se potýkají se slabou poptávkou.

Samsung se rozhodl vyčlenit výrobu LCDSamsung se rozhodl vyčlenit výrobu LCDPředstavenstvo společnosti Samsung Electronics se rozhodlo vyčlenit jednotku vyrábějící LCD panely, společnost o tom informovala v pondělí.

Samsung do vyčlenění investoval 665 milionů dolarů.

Nová společnost pojmenovaná jako Samsung Display začne fungovat od 1. 4. Rozhodnutí však stále závisí na souhlasu akcionářů, které by mělo být uděleno v březnu.

Rozhodnutí Samsungu přišlo poté, co trh LCD bojoval se slabou poptávkou a padajícími zisky. Výrobce tvrdí, že nová struktura jednotce umožní provádět rychleji obchodní rozhodnutí a svižněji reagovat na potřeby zákazníků.

Výrobci LCD bojují se slabou poptávkou

Podle analytické společnosti IHS iSuppli se ceny LCD panelů po pěti měsících silných poklesů stabilizovaly v prosinci 2011. Příčinou byly podle analytiků vyšší než očekávané prodeje a snížení produkce. Srovnání cen je důsledkem štíhlých zásob v dodavatelském řetězci a snížení míry využití výrobních kapacit, tvrdí iSuppli.

I tak však výrobci LCD panelů z Tchaj-wanu zaznamenali podle Industrial Technology Research Institute za čtvrtý kvartál mezičtvrtletní pokles hodnoty vyrobených panelů o 5, 4 % na 7,46 miliard dolarů.  Hodnota produkce v prvním čtvrtletí 201 by měla podle odhadů klesnout o dalších 2,4 %.

Jediný nárůst zaznamenávají malé a středně velké TFT-LCD panely, což způsobuje především rychle rostoucí poptávka po smartphonech a tabletech.

Zdroj: IDG News Service, DigiTimes
Komentáře