Samsung mění status pro ČR a SR

Samsung oznámil, že k prvnímu lednu došlo ke změnám statusu jeho organizačních poboček v Maďarsku, Česku a na Slovensku. Na našich trzích má nyní výrobce samostatné zastoupení pod názvem Samsung Electronics Czech and Slovak.Samsung se v oblasti IT věnuje například LCD monitorům, optickým diskům nebo tiskárnám. Foto: SyncMaster220TN

Jak uvedl výrobce v tiskové zprávě: „K 1. lednu 2010 dochází k převedení části podniku společnosti Samsung Electronics Magyar Zrt. představované její českou organizační složkou Samsung Zrt, česká organizační složka a zároveň části podniku představovanou její slovenskou organizační složkou Samsung Electronics Magyar Zrt. – slovenská organizačná zložka na společnost Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Samsung Electronics Magyar tak ztrácí přímou kontrolu nad českou a slovenskou organizační složkou a nadále bude stát samostatně. Práva a závazky, které se vztahují k bývalým organizačním složkám v ČR a SR přešly spolu s datem změny na novou společnost Samsung Electronics Czech and Slovak.

Nadnárodní Samsung Electronics je výrobcem polovodičů, telekomunikačních zařízení, digitálních médií a technologií určených pro digitální konvergenci. V roce 2008 dosáhl tržeb ve výši 96 miliard amerických dolarů. Celkem provozuje 179 poboček v jednašedesáti zemích. Společnost je rozdělena do sedmi nezávislých obchodních firem: Visual Display, Mobile Communications, Telecommunication Systems, Digital Appliances, IT Solutions, Semiconductor and LCD.

Podobně jako ve světě, snaží se Samsung i v České republice o rozvoj tzv. „brand shops“. Na konci roku otevřel v libereckém nákupním centru Forum první Samsung Centrum v severočeské metropoli. To bylo již dříve zprovozněno také v pražském Paláci Flora a v nákupním centru Olympia Brno.

Více informací naleznete na webových stránkách Samsungu.Komentáře