Samsung a LG chystají Google TV, přidají se k Sony

Společnost Google uvedla, že Samsung a LG chystají své Google TV. Výrobce čipů MediaTek navíc začíná vyrábět procesory pro tuto TV platformu.

Samsung a LG chystají Google TV, přidají se k SonySamsung a LG chystají Google TV, přidají se k Sony Google oznámil, že výrobci televizorů Samsung a LG připravují své vlastní Google TV, jejichž modely budou představeny na konferenci CES v Las Vegas.

Největšímu vyhledávači se zatím nepovedlo se svou platformou pro internetovou televizi, kterou uvedl v roce 2010, oslovit odvětví. Trh považoval rozhraní za příliš zmatečné a Google navíc utrpěl poté, co klíčový dodavatel Logitech stáhl podporu, když ztratil přes 100 milionů dolarů na hlavním trhu kvůli zákazu amerických sítí streamovat videa z jejich webů.

Televizory jsou však nyní po počítačích, telefonech a tabletech považovány za poslední metu pro internetový obsah. Google svou platformu postavenou na Android průběžně vylepšoval, hlavní update proběhl v říjnu a společnost ji nadále tlačila výrobcům hardwaru a komponent.

Google zároveň oznámil, že taiwanský výrobce polovodičů MediaTek bude vyrábět čipy pro produkty s Google TV, a přidá se tak ke společnosti Marvell, což pomůže přinést více produktů na trh. Rozšíření by mohlo zmírnit ztrátu Intelu, který se rozhodl z trhu televizí vycouvat v říjnu.

Samsung a LG se uvedení Google TV připojí k Sony. To znamená, že platformu nyní podporují tři hlavní výrobci televizorů (podle čísel DisplaySearch za třetí čtvrtletí 2011).

Konkurenční boj sílí

Snaha Googlu sílí s tím, jak Apple tvrdě pracuje na své vlastní televizní platformě, která by mohla přijít jako následník existující Apple TV nebo jako zcela nový TV produkt.

Samostatná bitva se pak odehrává v získání atraktivního televizního obsahu přes služby Netflix, Amazon a Hulu. Google má navíc výhodu tím, že vlastní YouTube.

Google TV umožní na televizních obrazovkách také spouštět aplikace, kterých by nyní podle společnosti mělo být více než 150. Zahrnují hry, obsah od dalších poskytovatelů a další aplikace jako např. hořící krb v HD videu.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře