Prodej nového Xboxu v ČR odstartuje za tři týdny

Na herním veletrhu E3 představila společnost Microsoft novou verzi herní konzole Xbox 360. V České republice bude dostupná již od 16. 7. 2010. Kdy se připojí také pohybové ovládání Kinect?Nový Xbox 360 přichází na český trh. V listopadu ho doplní pohybové ovládání Kinect.Řadu technických vylepšení, tenčí konstrukci i atraktivnější design slibuje Microsoft v nové verzi herní konzole Xbox 360. Novinka nabídne 250GB pevný disk pro ukládání her a vestavěný bezdrátový adaptér Wi-Fi, bude disponovat pěti USB vstupy a optickým zvukovým výstupem. Microsoft také uvádí, že díky snížené spotřebě výrazně poklesla hlučnost při plném zatížení.

Cena novinky bude stejná, jako u stávající verze Elite, kterou nabízíte za doporučenou maloobchodní cenu 6 990 korun. Spolu s uvedením na český trh, které proběhne 16. 7. 2010, se očekává o Xbox 360 zvýšený zájem, výrobce proto doporučuje předobjednávky u distributorů.

V České republice jsou autorizovanými distributory herních konzol a příslušenství Microsoftu firmy AT Computers a ConQuest entertainment.

Kinect a Xbox Live následují

Xbox 360 je také plně kompatibilní s pohybovým senzorem Kinect, který bude v České republice uveden v listopadu 2010. Tato technologie, kterou Microsoft nazývá revoluční, snímá pomocí kamer veškeré pohyby uživatele a umožňuje tak systém ovládat celým tělem. V době uvedení senzoru Kinect bude k dispozici 15 her, které plně využívají možností nové technologie. Mezi nimi nebude chybět například:c Kinect Joy Ride (simuluje adrenalinové závody na motokárách), Your Shape: Fitness Evolved (pro posilování a relaxaci v pohodlí domova), Kinect Sports (zavede hráče na atletický ovál mezi běžce nebo fotbalisty), Dance Central (promění obývací pokoj v taneční parket s pestrou paletou diskotékových hitů).

Na uvedení novinky se můžete podívat na videu IDG TV.

Na podzim bude také spuštěna komunitní služba pro hráče Xbox Live. Uživatelé v České republice tak budou moci poprvé oficiálně online změřit síly s jinými hráči po celém světě v multiplayerových titulech.

PlayStation Move už zná ceny

Microsoft není jediný, kdo v herním světě představí své nové trumfy. Už v září by se měl na evropském trhu objevit nový ovladač s pohybovým senzorem z dílny Sony. K PlayStationu nabídne výrobce bundle nového ovladače s názvem Move, snímací kamery a jedné hry za 99 dolarů. Microsoft zatím ceny senzoru Kinect nezveřejnil.

Více informací o novinkách naleznete na oficiálních stránkách Xbox a PlayStation. Podrobný souhrn novinek z veletrhu E3 vám přineseme příští týden také na ChannelWorldu.

Zdroj: Microsoft, ChannelWorldKomentáře