Pioneer v roce 2010 skončí s plazmou

Globální restrukturalizace Pioneeru, oznámená minulý měsíc, vede společnost k ukončení výroby plasmových televizí. Jaké jsou důvody? A na jaké segmenty se bude dále soustředit?Výroba plazmových televizorů Kuro končí, Pioneer vidí budoucnost v automobilechJaponský výrobce elektroniky oznámil, že ukončí výrobu plazmových televizí v březnu roku 2010. V současnosti je na trhu řada panelů s označením Kuro, jejich další vývoj už výrobce neplánuje. Důvodem je nedostatečná perspektiva zisku v současných ekonomických podmínkách.

Plazmové panely Kuro byly přitom pozitivně hodnoceny především pro vysokou kvalitu obrazu, barvy a vysoký kontrastní poměr. Jejich loňský podíl na celosvětovém trhu se pohyboval kolem šesti procent.

K restrukturalizaci výroby vedou Pioneer především špatné finanční výsledky. Fiskální rok, který končí tento měsíc, je očekáván se ztrátou 1,4 mld. dolarů. Silná japonská měna a klesající poptávka se tak podepíšou pod plán odchodu deseti tisíc zaměstnanců.

Společnost restrukturalizuje svou technologickou nabídku směrem k tradičním audio produktům, DJ vybavení a set-top-boxům pro kabelové televize. Většina zdrojů zaměřených na výrobu plazmových televizí se přesune do oblasti automobilového průmyslu. Výrobce má plány přivést na trh Blu-ray a síťově kompatibilní stereo produkty určené pro automobily a také zabudované automobilové navigace.

Distributor BaSys, který značku nabízí v Česku i na Slovensku již oficiálně oznámil, že bude spolu s partnery pokračovat s výběrovou nabídkou produktů. Také oceňované plazmové televizory Kuro zůstanou v nabídce až do ukončení výroby.

Zastoupení společnosti i distributoři budou rovněž nadále poskytovat plné záruky na prodané výrobky a jejich plný pozáruční servis.

Byznysu v oblasti plazmových televizí se nedávno věnoval také jeden z komentátorů na ChannelWorldu. Komentáře