Nokia zavede jednotnou značku, Ovi končí

Společnost Nokia upustí od své značky pro mobilní služby, Ovi, jako jeden z kroků příprav na prodej smartphonů s Windows Phone.Nokia končí se značkou Ovi pro mobilní službySe spuštěním služeb na některých nových telefonech Nokia v červenci a srpnu budou služby Ovi rebrandovány na služby Nokia. Společnost očekává, že přechod bude trvat až do dalšího roku. Kupříkladu z Ovi Map se stanou Nokia Mapy.

Jedná se o pouhou změnu názvu a služby budou pokračovat jako doposud. Na nových telefonech v druhé polovině roku by již služby měly mít nový název. Současní vlastníci telefonů rebranding zaznamenají až v průběžných softwarových updatech.

Značka Ovi byla vytvořena v roce 2007, ale nedokázala konkurenčně čelit službám App Store od společnosti Apple. V lednu například Nokia ukončila provoz Ovi Music Unlimited ve 27 ze 33 států.

Neúspěch odsoudil Ovi k zániku

Upuštění od Ovi je přiznáním, že samostatná značka neuspěla, a že společnost hledá cestu, jak nemást spotřebitele při rostoucím významu partnerství s Microsoftem, uvedla analytická společnost CCS Insight.

Naopak Jerri DeVard, marketingová ředitelka společnosti Nokia, uvedla na blogu, že důvodem pro toto rozhodnutí je fakt, že Nokia je dobře známá celosvětová značka.

Od té doby co Nokia oznámila záměr přechodu na Windows Phone jako primární operační systém, provedla řadu změn včetně outsourcování aktivit Symbianu pod Accenture.

Zatím však výrobce neoznámil, kdy představí první smartphone s operačním systémem od Microsoftu. Uvedení se očekává ještě letos.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře