NMS: Češi si k Vánocům mnohem více přejí smartphone Samsung než iPhone

Podle průzkumu NMS Market Research si Češi k Vánocům přejí ze smartphonů nejčastěji některý z modelů značky Samsung. Zájem o iPhone je vlažný a dotahují jej smartphony Nokia.

NMS: Češi si k Vánocům mnohem více přejí smartphone Samsung než iPhoneNMS: Češi si k Vánocům mnohem více přejí smartphone Samsung než iPhoneNalézt pod vánočním stromečkem chytrý mobilní telefon si přeje téměř třetina českých mužů a čtvrtina českých žen.

Vyplývá to alespoň z odpovědí respondentů v rámci průzkumu agentury NMS Market Research realizovaného pro server Heureka.cz.

Technologické novinky jsou přeci jen doménou mužů, i když v současné době je na trhu různé množství smartphonů se zajímavým designem určeným pro ženy,“ uvedl k výsledkům průzkumu v tiskové zprávě Michal Osuský z agentury NMS Market Research

Lidé, kteří projevili přání dostat k Vánocům chytrý mobil, si nejčastěji přejí mobilní telefony značky Samsung. Některý z chytrých mobilů značky Samsung si přeje 46 % českých respondentů, kteří by rádi k Vánocům dostali mobil. Nejžádanějším modelem mezi respondenty průzkumu je Samsung Galaxy S III.

Překvapením je, že iPhone z dílny společnosti Apple si i přes podzimní uvedení nového modelu přeje pouze 18 procent oslovených Čechů, kteří by uvítali jako vánoční dárek právě chytrý mobil. O procentní bod menší počet respondentů by uvítalo chytrý mobil značky Nokia.

I to lze interpretovat jako překvapení, protože Nokia nyní na poli smartphonů sází na systém Windows Phone, jímž vybavené mobily se v globální prodejnosti podle analytiků ze společnosti IDC nevejdou ani mezi první pětku.

Oblibu značky Samsung potvrzují prý také data ze serveru Heureka.cz, který funguje jako vyhledávač zboží v nabídce e-shopů a porovnávač cenové nabídky. Kamil Demuth za server Heureka.cz říká, že mobily značky Samsung jsou třikrát vyhledávanější než iPhone. Ten je mezi vyhledávaným zbožím až na dvanáctém místě, kdežto Samsung opanoval první dvě příčky.


Tabulka č.1: Přejete si dostat pod stromeček chytrý telefon?

 

Celá ČR Muži v ČR Ženy v ČR Celá SR Muži v SR Ženy v SR
Ano 28 % 31 % 25 % 50 % 51 % 46 %
Ne 72 % 69 % 75 % 50 % 49 % 54 %

Zdroj: Heureka.cz


 

Tabulka č.2: Jaký chytrý telefon si přejete? (Zdroj (Heureka.cz)

ČR SR
Samsung 46 % 43 %
Apple (iPhone) 18 % 25 %
Nokia 17 % 12 %
Jiné 17 % 20 %

Zdroj: Heureka.cz


Zdroj: Heureka.cz, ChannelWorld
Úvodní foto: Samsung
Komentáře