Na výstavě Photokina 2012 se zabavovaly napodobeniny stativů GorillaPad

Na výstavě Photokina 2012 byly zabavovány napodobeniny stativů GorillaPod firmy Joby. Razantní postup proti napodobeninám slibuje i výhradní dovozce do ČR a SR.

Na výstavě Photokina 2012 se zabavovaly napodobeniny stativů GorillaPadNa výstavě Photokina 2012 se zabavovaly Napodobeniny výrobků značky JobyNa výstavě Photokina 2012, která se konala ve dnech 18. až 23. 9. 2012 v německém městě Cologne, se měly objevit nelegální kopie výrobků značky Joby.

Americká společnost Joby vyrábí příslušenství pro digitální fotoaparáty, ale také příslušenství pro populární zařízení iPhone, iPad nebo iPod Touch.

Na výstavě Photokina 2012, která je určena jak profesionálním fotografům, tak hobby fotografům, letos byly zabavovány údajné nelegální kopie výrobků této značky a s nimi související propagační materiály.

Zabavování za přítomnosti organizátora výstavy, zástupců německého soudu a asistentence bezpečnostní agentury probíhalo ve dvou stáncích dálnovýchodních výrobců, kde se vyskytovaly napodobeniny stativů GorillaPod (originál na obrázku) údajně porušují konstrukční patenty společnosti Joby.

Joby si chrání své konstrukční patenty

Již od uvedení prvních stativů GorillaPod zaujímáme razantní postoj proti výrobcům a distributorům, kteří porušují naše konstrukční patenty,“ uvedl ve zprávě pro média Sandro Fulgheri, viceprezident společnosti Joby.

Ten dodal: „Vždy budeme postupovat tak, abychom podobnému jednání zamezili! Kvalita padělaných výrobků je špatná a nakonec je to spotřebitel, který trpí zakoupením výrobku, jenž nenabízí funkčnost a spolehlivost srovnatelné s produkty Joby.

Razantní postup slibuje i český distributor

V České republice a na Slovensku je výhradním dovozcem a distributorem výrobků značky Joby společnost Olympus Czech Group.

Podnikneme veškeré právní kroky, abychom ochránili značku Joby a své obchodní partnery, včetně vyvození trestně právních důsledků pro případné šiřitele falzifikátů,“ napsala společnost ve zprávě pro média.

Výhradní dovozce a distributor neuvedl, jestli už nějaké napodobeniny mohou být na českém trhu, ale pokud by se prý s nimi setkal, tak podnikne příslušné právni kroky na ochranu produktů firmy Joby a jejích konstrukčních patentů.


Fotografie č.1: zabavené napodobenin stativů GorillaPod

Zásah na výstavě Photokina 2012

Zdroj: Olympus Czech Group


Fotografie č.2 a č.3: strhávání propagačních plakátů na stáncích vystavující napodpobeniny stativů GorillaPod

Zásah na výstavě Photokina 2012

Zdroj: Olympus Czech Group


Zdroj: Olympus Czech Group
Úvodní foto: Olympus Czech Group

Komentáře