Mio nabídne k navigacím pojištění

Hledáte nové argumenty při prodeji GPS navigací? Mio přichází s novou službou pojištění proti krádeži nebo zničení produktové řady Moov. Vaše zákazníky potěší, že je pojištění v ceně přístroje. Na co byste je ovšem měli upozornit?Mio Moov 360Mio Technologies, výrobce navigačních systému, oznámilo v tiskové zprávě novou službu pro koncové zákazníky. Od 1. 2. 2009 nabízí ke všem zakoupeným navigacím Mio Moov (s výjimkou Mio Moov 200 CE) pojištění proti krádeži a zničení přístroje v celé Evropě. Pojištění je v ceně navigace a platí jeden rok od jejího zakoupení.

V praxi to znamená, že pokud dojde k odcizení nebo poškození přístroje, může se váš zákazník obrátit na pojišťovnu Generali (linka 844 188 188) a řešit vzniklou situaci jako pojistnou událost. Výsledkem by měla být náhrada v plné výši přístroje. Pojištění přitom ošetřuje jak možnou krádež zařízení z vozidla, tak z domova. Náhrady se zákazník dočká i v případě, že zničí navigaci při autonehodě.

Pojištěné zařízení z řady Moov rozpoznáte díky samolepce na krabici a certifikátu s pojistnými podmínkami uvnitř balení. Ale pozor, než zákazníkovi slíbíte bezstarostné používání navigace, měli byste ho odkázat na pojistné podmínky. Několik bodů může vašeho klienta při uplatňování pojištění nepříjemně překvapit.

 • Pojištění se vztahuje pouze na:
  Krádež vloupáním
  Loupež
  Zničení při dopravní nehodě
  Ztrátu při dopravní nehodě

  Výluka z pojištění tedy platí pouze v případě, kdy nemusel zloděj překonávat žádnou překážku. Znamená to mimo jiné, že pojistná událost nebude uznána, pokud někdo přístroj odcizil z otevřeného bytu nebo auta. Pojištění se dále nevztahuje na odcizení přístroje z vozidla mezi 22:00 až 6:00 hodinou, v případě, že nebylo auto na hlídaném parkovišti nebo v garáži. Každá pojistná událost musí být navíc doložena dokladem o provedeném šetření Policie nebo příslušných státních orgánů (platí pro odcizení i dopravní nehodu).


Komentáře