Microsoft kupuje R2 Studios, aby posílil Xbox

Microsoft akvíroval id8 Group R2 Studios, aby podpořil tým Xboxu.

Microsoft kupuje R2 Studios, aby posílil XboxSpolečnost známou spíše jako R2 Studios založil Blake Krikorian, který byl jmenován korporátním viceprezidentem divize Interactive Entertainment v Microsoftu.

O R2 Studios, které se zaměřuje na technologie automatizace v domácnostech, měli údajně zájem i další výrobci včetně firmy Apple.

Aplikace R2 Control pro Crestron umožňuje lidem ovládat řadu funkcí v domácnosti (světla, termostaty, zabezpečovací systémy) ze zařízení s OS Android. Pro ovládání domácího vybavené využívá procesor od firmy Crestron.

Microsoft neposkytl informace o výši částky, kterou za R2 Studios zaplatí, ani nekomentoval další záměry s produkty, technologiemi a partnerstvími této firmy.

Zvěsti, že má Microsoft zájem o R2 Studios, se objevily v okamžiku, kdy Krikorian v prosinci odstoupil z pozice člena představenstva Amazon.com. Informaci o akvizici přinesl jako první Wall Street Journal 2. 1. 2013.

V Microsoftu se Krikorian bude odpovídat Marku Whittenovi, řediteli produktů v divizi Entertainment, který v oznámení označil Krikoriana za „ověřeného inovátora“, jehož výtvory změnily to, jak se lidé „zapojují a konzumují obsah“.

Krekorian, který uvedl v oznámení, že je 10 let předplatitelem Xbox Live, bude hluboce zapojen do budoucího vývoje herních funkcí a možností poskytování zábavního obsahu.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Microsoft, id8 Group R2 Studios

Komentáře