Microsoft Kinect a Xbox Live pro mobily míří do Česka

Microsoft oznámil uvedení pohybového senzoru Kinect pro Xbox 360 v České republice na 10. 11. 2010. V průběhu podzimu chce spustit také lokalizovanou službu pro hráče Xbox Live, a to pro konzole i pro mobily. Jaké prodejní argumenty nové služby přinášejí?Logo Kinect pro Xbox 360O záměru uvést pohybový senzor Kinect jako významný doplněk pro nové verze herních konzol Xbox jsme vás na ChannelWorldu informovali již dříve. Microsoft nyní specifikoval přesné datum dostupnosti i cenu, kterou doporučí ke koncovému prodeji.

Kinect, který umožňuje snímání pohybu hráče bez nutnosti použití ovladače a hlasové ovládání, nabídnete v balení s novou konzolí Xbox 360 4GB a souborem her „Kinect Adventures“ za doporučenou maloobchodní cenu 7 990 Kč.

Vaši zákazníci, kteří si už svůj Xbox 360 zakoupili, si budou moci pořídit samostatný Kinect spolu s hrami ze série „Kinect Adventures“ za odhadovanou maloobchodní cenu 3 990 Kč.

Konzole Xbox 360 4GB je v České republice k dostání od 20. 8. za odhadovanou maloobchodní cenu 5 490 Kč. Stejně jako nedávno představený a inovovaný model nabízí menší a tišší design, vestavěnou podporu bezdrátových sítí Wi-Fi N, 4 GB interní paměti a dotykové tlačítka na těle konzole. Kinect je také plně kompatibilní i s původní verzí Xbox 360. Spolu s jeho uvedením by mělo přijít na trh také 15 herních titulů.

Xbox Live i pro mobily

„Spolu s Kinectem uvedeme v dalších devíti zemích on-line službu Xbox Live pro Xbox 360 a v době uvedení Windows Phone 7 na trh i Xbox Live pro mobilní telefony. Všem uživatelům tak umožníme hrát známé herní tituly i na cestách,“ uvedl tento týden na největším herním veletrhu Gamescom Chris Lewis, viceprezident divize Interactive Entertainment Business Microsoft Europe a doplnil: „Pro hráče jsme připravili vedle nejočekávanější hry roku  ‚Halo: Reach‘ také např. ‚Fable 3‘, jehož se dočkají i majitelé PC včetně online pokračování slavné série strategií  ‚Age of Empires Online‘. Ani budoucí majitelé Windows Phone 7 nepřijdou zkrátka, pro začátek na ně čeká více jak 60 titulů, z nichž některé jsou přímým pokračováním známých herních značek.“

Mezi zmíněných devět zemí patří také Česká republika. Služba Xbox Live pro mobily nabídne podobně jako na Xbox 360 také možnost tvorby vlastního avatara, odemykání achievementů, komunikaci s přáteli, herní žebříčky nebo podporu tahového multiplayeru. Hráči si prostřednictvím Xbox Live vyzkouší i demoverzi hry před zakoupením její plné verze. Není přitom žádných pochyb o tom, že by chtěl Microsoft tímto krokem oživit svůj stále více skomírající operační systém pro mobilní telefony, kterému ve verzi 7 slibuje řadu vylepšení. První telefony s novým systémem nabídnete zákazníkům rovněž během letošního podzimu.

Zdroj: ChannelWorld, MicrosoftKomentáře