Mediaresearch: Počítač či mobil má polovina dětí

Agentura Mediaresearch zveřejnila výsledky výzkumu životního stylu dětí. Vybavení pokojíčků se modernizuje. Jakou spotřební elektroniku v nich naleznete a co rodiče dětem pořizují?

Mediaresearch: Počítač či mobil má polovina dětíMediaresearch: počítač naleznete téměř v polovině pokojíčkůZ výzkumu životního stylu dětí (LSS Děti), který pro Asociaci televizních organizací realizovala společnost Mediaresearch na vzorku 730 dětí ve věku 4-14 let, vyplývá, že narůstajícím trendem se stává vlastní pokojíček pro každé dítě. Počítač naleznete ve 47 % pokojíčků.

Desetina dětí má v pokojíku počítač bez přístupu k internetu, dalších 37 % dětí do 14 let má ve svém pokoji k dispozici počítač s internetovým připojením

Mezi nejčastěji zmiňovanými zařízeními, které přibližně polovina dětí vlastní nebo je mají ve svém pokojíčku, byly uváděny mobilní telefon (55 %), CD přehrávač (53 %), televizor (48 %) a rádio (48 %).

V dětských pokojíčcích si podle průzkumu Mediaresearch čím dál častěji nachází své místo i video nebo DVD přehrávače. Dochází však také k obměně walkmanů a discmanů modernějšími zařízeními.


Graf: Mediální vybavenost pokojíčků podle věku dětí

Mediální vybavenost pokojíčků podle věku dětí

Zdroj: ATO-Mediaresearch


Pokojíčky chlapců jsou elektronikou a počítači o něco lépe vybaveny než pokojíčky dívek. Chlapci oproti dívkám vlastní zejména více DVD a videopřehrávačů, PC s připojením na internet a herních konzolí. Celkově vybavenější jsou starší děti, a to hlavně zařízeními pro svou individuální potřebu, tj. MP3, MP4 přehrávači, iPody a mobilními telefony.

Vlastní anebo se sourozencem sdílený pokojíček má dnes už téměř každé dítě (92 %) ve věku 4-14 let, říká Mediaresearch. Z výzkumu mimo jiné vyplývá, že více než polovina dětí, které mají možnost sledovat televizi, DVD nebo video ve svém pokojíčku, tuto možnost využívá velmi často (denně nebo téměř denně).

Zdroj: Mediaresearch
Úvodní foto: © Jacek Chabraszewski

Komentáře