Lidé: Tibor Wagner ředitelem Sony Mobile Communications pro trhy střední Evropy

Z globálního vedení společnosti Sony Ericsson usedá do křesla ředitele Sony Mobile Communications přes trhy středoevropského regionu Tibor Wagner. Jaké má zkušenosti a s jakými nadějemi do nové funkce nastupuje?Sony Mobile Communications s novým ředitelem pro trhy střední EvropyTibor Wagner (49 let) byl jmenován ve společnosti Sony Mobile Communications na pozici nového ředitele pro trhy střední Evropy. Jeho úlohou bude rozvíjet trhy mobilních telefonů v České republice, Polsku, Maďarsku, Rumunsku, Bulharsku a také na Slovensku.

Tibor Wagner přichází z globálního vedení společnosti Sony Ericsson, kde byl zodpovědný za strategickou spolupráci se skupinou Deutche Telekom. Během své kariéry osm let řídil obchodní aktivity společností Ericsson a Sony Ericsson ve střední a východní Evropě

Dále zastupoval společnost Sony Ericsson v rámci globální spolupráce se skupinou Hutchison. V letech 2009 až 2011 byl také generálním ředitelem italské pobočky společnosti. Je však občanem Maďarska a jeho působiště bude aktuálně střídavě ve Varšavě a Budapešti.

Tibor Wagner deklaruje vysoké naděje na úspěch nových chytrých telefonů, které Sony bude na uvedené trhy dodávat. „Věřím, že nová řada smartphonů od Sony a synergie s ostatními produkty Sony nám poskytne nové obchodní příležitosti na všech trzích střední Evropy,” uvedl konkrétně Tibor Wagner ve zprávě pro média.

Zdroj a foto: Sony Mobile Communications
Komentáře