Lidé: Henri Tirri technologickým ředitelem Nokie

Společnost Nokia jmenovala Henriho Tirriho, který doposud působil jako ředitel NRC, novým CTO.Henri Tirri, technologický ředitel společnosti NokiaDříve pozici technického ředitele zastával Richard Green, který si v červnu vzal „volno na zotavenou“. Jako CTO (Chief Technical Officer) pracoval od května 2010 a byl čtvrtým technickým ředitel společnosti Nokia za posledních pět let. Green odchází také z pozice člena týmu vedení Nokia.

Henri Tirri původně působil jako ředitel Nokia Research Centre (NRC) a zastupoval Greena v době jeho nepřítomnosti. Do společnosti Nokia nastoupil v roce 2004 jako vědecký pracovník. Od roku 2007 vedl laboratoř NRC Systems Research.

Pracovat bude v Kalifornii a zodpovídá se přímo prezidentovi a výkonnému řediteli Nokie Stephnenu Elopovi.

Během svého působení, Henry Nokii poskytl technické vedení a donutil nás prozkoumat perspektivní technologie. Ve své nové roli, bude mít Henry příležitost se více prosadit a nastavit Nokii směr a roli v mobilním průmyslu,“ uvedl Stephen Elop.

Elop také v prohlášení Greenovi poděkoval, že Nokii pomohl při její hlavní transformaci. BBC uvedlo, že Henri Green je „šampion“ Linuxového mobilního operačního systému MeeGo, který však Nokia opustila kvůli systému Windows Phone.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře