Lidé: Bon-Joon Koo globálním generálním ředitelem LG Electronics

Společnost LG Electronics (LG), výrobce spotřební elektroniky, oznámila, že se Bon-Joon Koo stal globálním generálním ředitelem LG Electronics. Jaká je jeho kariéra v LG?Bon-Joon Koo, globální generální ředitel LG ElectronicsBon-Joon Koo doposud působil jako viceprezident společnosti LG Electronics. Představenstvo jej 18. 3. 2011 jmenovalo generálním ředitelem na schůzi správní rady v centrále společnosti LG, v jihokorejském Soulu. O den dříve byl také jmenován ředitelem pro vnitřní záležitosti na deváté valné hromadě akcionářů LG.

Před jmenováním do funkce viceprezidenta LG Electronics Bon-Joon Koo působil jako viceprezident a generální ředitel společnosti LG Group.

„Pana Bon-Joon Koo si v LG všichni nesmírně vážíme. Pro společnost LG pracuje již déle než 25 let. Má velkou zásluhu na rozvoji LCD televizorů po celém světě. Prošel si množstvím pozic, má zkušenosti s výrobou polovodičů, počítačů, je expertem nejen v IT, ale i v chemii. Vystudoval několik univerzit, včetně University of Chicago Booth School of Business, kde získal titul MBA. Pan Koo byl k českému zastoupení vždy velmi vstřícný, můžeme od něj očekávat jen plnou podporu. Společnost LG Electronics bude dále směřovat směrem intenzivního technologického vývoje,“ uvedl v tiskovém oznámení Martin Malý, tiskový mluvčí společnosti LG Electronics CZ.

Bon-Joon Koo je vnukem zakladatele společnosti GoldStar, která byla předchůdcem dnešní LG.

Další rozhodnutí valné hromady akcionářů LG

I pro letošní rok zůstal strop ročních platů pro ředitele společností na úrovní 4,5 miliardy jihokorejských wonů, tedy asi 69 miliónů korun.

Na valné hromadě akcionáři také odhlasovali opatření týkající se ekologického přístupu. Společnost LG má podle nich klást maximální důraz na životní prostředí od energetické účinnosti spotřebičů až po omezení znečišťování prostředí.

Zdroj: LG ElectronicsKomentáře