LG, Philips a Sharp sjednotí vývoj aplikací pro televizory

Společnosti LG, Philips a Sharp se domluvily na společné platformě pro aplikace určené pro chytré televizory. Kód, který vývojáři naprogramují, bude kompatibilní se všemi těmito televizory.LG, Philips a Sharp sjednotí vývoj aplikací pro televizoryVýrobci LG, Philips a Sharp si odsouhlasili technické požadavky u svých Smart TV. Budou vycházet z již zavedených standardů, jako jsou HTML 5, CE-HTML a HbbTV.

Jako první v rámci spolupráce společnosti připraví beta verzi SDK (Software Development Kit), který vývojářům aplikací ukazuje, jak aplikace programovat, přináší programovací prostředí a také knihovny pro přístup k funkcím televizoru.

Stejnou aplikaci bude možné spustit na Smart TV od společností LG a Philips a na televizorech Sharp Aquos Net+ bez potřeby další konverze či exportu.

Aplikace stejně jako pro smartphony

Nastává čas chytrých televizorů, které budou vybaveny aplikacemi podobně jako smartphony. Díky spolupráci našich firem budou mít vývojáři jednodušší práci a zákazníci našich televizorů budou mít nejširší nabídku aplikací,” uvedl v tiskovém oznámení Martin Malý, tiskový mluvčí společnosti LG Electronics CZ.

Smart TV jsou podle LG novou příležitostí pro nezávislé programátory i velké programátorské firmy. Chytré televizory nabízí přístup k internetu, a tím i k hudbě i videu na přání, sociálním sítím, informačním službám, hrám a gadgetům.

Zdroj: LGKomentáře