Konkurence: K+B Elektro – Media koupila prodejní síť Proelektro SK

Společnost K+B Elektro – Media podepsala dohodu s Proelektro SK o převzetí 40 prodejen. Touto partnerskou dohodou se z K+B stává jeden z největších subjektů na trhu prodeje elektroniky v České republice a na Slovensku.K+B Elektro – Media koupila prodejní síť Proelektro SKOd 1. 4. 2011 patří obchodní síť 40 prodejen elektrospotřebičů Proelektro SK do portfolia společnosti K+B Elektro – Media. Do obchodní skupiny K+B spadá 24 vlastních a 30 partnerských prodejen spotřební elektroniky v České republice, 4 velkoprodejny Expert Elektro na Slovensku a velkoobchodní prodej elektroniky.

Částku za prodej ani jedna ze společností nezveřejnila. Podle serveru etrend.sk je předmětem dohody obchodní partnerství a získání odbytových míst. Nejedná se tedy o nákup samotné firmy či prodejen, ty nadále zůstávají v rukou majitelů.

Společnost K+B Elektro - Media se po podpisu kupní smlouvy stala jedním z lídrů v oblasti prodeje spotřební elektroniky, elektrospotřebičů pro domácnosti a výpočetní techniky, včetně příslušenství, servisu a doplňkových zákaznických služeb na celém území České i Slovenské republiky. Věříme, že tento krok přinese již v tomto roce výhodnější obchodní podmínky pro naše partnery a také díky tomu další spokojené zákazníky,“ uvedl v tiskovém oznámení Pavel Petrovič, jednatel společnosti K+B Elektro - Media a Expert SK.

Další expanze v plánu

Prostřednictvím kupní smlouvy s Proelektro SK přibylo do portfolia dalších 40 prodejen na celém území Slovenska. Společnost K+B Elektro – Media plánuje ještě v tomto roce další rozšiřování počtu prodeje a budování sítě založené na partnerství s existujícími prodejnami elektroniky. Tento rok mají přibýt další čtyři obchody.

V České republice působí společnost pod značkou Expert Elektro 20 let, na Slovensku pak od loňského roku. Podle obratu (9 mld. eur) by měla být čtvrtým největším řetězcem prodávajícím spotřební elektroniku v Evropě.

Zdroj: K+B Elektro – Media, Expert SK, etrend.skKomentáře