Konkurence: Euronics podpoří oblasti postižené povodněmi

K sympatickému kroku, který podporujeme uveřejněním zprávy na ChannelWorldu, se rozhodla síť elektroprodejen Euronics a značka elektrospotřebičů Hyundai. Jak podpoří postižené povodněmi?Obyvatele území, které postihla povodeň, se rozhodla podpořit prodejní síť spolu s výrobcem praktickým materiálním darem v hodnotě více než 1,5 milionu korun. Rodinám z Libereckého a Ústeckého kraje společně poskytnou 2 000 rychlovarných konvic a 2 000 radiopřijímačů značky Hyundai. Dar převezme humanitární organizace Adra, která se postará o distribuci potřebným jednotlivcům.

„Pro tento typ materiální pomoci jsme se rozhodli po diskuzi se zástupci organizace ADRA a také na základě vyjádření ministra vnitra Radka Johna, který označil tranzistorové rádio za potřebný komunikační kanál v době živelné katastrofy,“ uvedl v tiskovém oznámení David Beneš, výkonný ředitel sítě elektroprodejen Euronics. „Jelikož naše společnost sídlí ve Zlíně, v dřívější době rovněž několikrát postiženém povodněmi, dokážeme si živě představit, jakým obdobím lidé ze zaplavených oblastí procházejí. Držíme jim pěsti,“ dodal.

Vedle materiální pomoci věnuje Euronics i finanční podporu ve výši téměř 45 000 Kč. Tato suma je výsledkem sbírky mezi zaměstnaci společnosti, která proběhla dne 10. 8. 2010. Přispěvatelé se shodli, že sumu poukážou na konto obce Heřmanice, která patří k nejpostiženějším oblastem.

Povodně, které se během víkendu přehnaly Českou republikou, nejvíce zasáhly Liberecký a Ústecký kraj (Ústecko, Děčínsko, Litoměřicko a Teplicko). Pojišťovny očekávají celkem desetitisíce pojistných událostí v řádu mnoha set milionů korun.

Zdroj: EuronicsKomentáře