Kodak vyčlení divizi fotoaparátů

Společnost Eastman Kodak, která ohlásila v lednu 2012 bankrot, oznámila plán vyčlenit část podniku zaměřenou na výrobu fotoaparátů. O záruční opravy se údajně postará.

Kodak vyčlení divizi fotoaparátůKodak vyčlení divizi fotoaparátůDivize společnosti Eastman Kodak produkující digitální fotoaparáty, kapesní fotoaparáty a digitální fotorámečky by měla být osamostatněna v prvním pololetí 2012. S reorganizací společnost začala již v lednu poté, co požádala o ochranu před věřiteli a vyhládila bankrotový stav.

Vyčlenění, které je naplánováno na další měsíce, má Kodaku umožnit ušetřit více než 100 milionů dolarů, uvedla společnost. Náklady na oddělení byznysu budou odhadem činit asi 30 milionů dolarů.

Kodak odhalil, že se společnost místo toho zaměří na rozvoj licenčního programu a hledání nabyvatelů licence v oblasti snímacích zařízení.

Co bude se zárukou?

Výrobce bude pokračovat v dodávkách produktové řady určené pro spotřebitele včetně on-line a retailového tisku fotografií, a stolních inkoustových tiskáren.

Společnost také zaznačila, že úzce spolupracuje s prodejními partnery, aby zajistila řádnou dostupnost. „Kodak bude nadále ctít všechny související produktové záruky a poskytovat technickou podporu a servis pro své fotoaparáty,“ uvedla výrobce v tiskovém oznámení.

Zdroj: Eastman Kodak
Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře